В Україні вигадали як виготовляти бронежилети, порох та парашути з конопель

Порох можуть робити з конопель

Коноплі можуть бути використані для виготовлення пороху

Попри те, що коноплі набули поганої слави наркотичної речовини, насправді ця рослина має суттєву економічну цінність, оскільки з продуктів її перероблення нині виробляється близько 50 тисяч виробів. Крім того, її навіть можна використовувати у військових цілях.

Як повідомляє Agroter, про це розповів завідувач відділу селекції та насінництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, кандидат сільськогосподарських наук Віталій Кабанець.

Йдеться про виготовлення вибухової суміші з використанням створених українськими селекціонерами технічних сортів конопель, яка застосовується як добавка до пороху. За словами вченого, відповідні випробування проводились починаючи з 2015 року у Шостці (Сумська область).

У висновках зазначено, що порох, що вийшов, має показники порівняні з існуючими аналогами, а місцями навіть їх перевершує.

Наприклад, це стосується вологостійкості отриманого продукту, оскільки патрони з конопляним порохом практично не відволожуються і можуть зберігатися набагато довше.

Також вчений зазначив, що цей порох має найкращі балістичні показники.

“Якщо швидкість звичайної кулі — 615 м/с, то швидкість того, у складі якого є конопляні інгредієнти, збільшується до 800”, — зазначив Кабанець.

Тканини з конопель підходять для пошиття міцного та комфортного військового одягу

Українські науковці вивели новий сорт посівних конопель “Софія”, який можна використовувати для виробництва високоякісних бронежилетів, пороху, канатів і парашутів. “Софія” є універсальним сортом, адже можна використовувати як її волокна, так і насіння.

 

Плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові, повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України.

Новий сорт представили фахівці з Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук під час традиційного фестивалю промислових конопель “Hemp Fest” на Сумщині.

Також рослина є сировиною для пошиття міцного та комфортного військового одягу, спідньої білизни, яка відмінно себе зарекомендувала в екстремальних умовах.

Окрім того, коноплі можна використовувати для будівництва й утеплення будівель.

На заході провідні науковці, аграрії, бізнесмени та професіонали галузі коноплярства також обговорили питання законодавчого регулювання у сфері промислових конопель, питання їхньої переробки в залежності від напрямку використання та економічну ефективність вирощування посівних конопель в Україні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше