День українського борщу

Третій рік поспіль у другу суботу вересня українці відзначають День українського борщу. З цього приводу компанія Glovo ділиться цікавими фактами про замовлення української кухні в Україні та світі.

До Верховної Ради України проєкт постанови про встановлення Дня українського борщу надійшов 30 листопада 2021 року.

Запровадження Дня українського борщу пропонується з метою забезпечення охорони культурної спадщини, популяризації української культури у світі та посилення суспільної уваги до традицій української кухні та культури. Також зазначається, що такий проєкт збігається зі Стратегією культурної дипломатії України, а також Національної економічної стратегії.

Український борщ — гарячий заправний суп, на яловичині та свинині, основою виступає буряк, який надає йому характерного червоного кольору. Історія борщу налічує понад 500 років. У давнину борщ був поминальним блюдом.
Не забувайте, що в класичний український борщ наприкінці обов’язково потрібно класти свіже свиняче сало, товчене з часником, сіллю та зеленню. Дати йому настоятися і лише тоді подавати.
У січні 2022 року Комітет Верховної Ради України з гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити проект постанови №6361 про встановлення Дня українського борщу. Пропонується відзначати це свято щорічно другої суботи вересня.
Свято передбачає проведення заходів, фестивалів та змагань щодо приготування традиційного українського борщу у всіх регіонах України.

Які страви українці замовляють найчастіше

Тренд на українську кухню. За минулий рік кількість замовлень національної кухні у застосунку зросла на 18%. Протягом цього періоду до Glovo в Україні долучилися 180 ресторанів української кухні, з них 40% з’явилися в Києві, 14% — у Львові, 7% — в Івано-Франківську та по 4% — у Харкові та Вінниці.

Борщ. Безперечним фаворитом серед страв української кухні є традиційний борщ — його замовляють у всіх регіонах країни.

Які страви українці замовляють найчастіше

Інші улюблені страви та регіональні особливості. До найпопулярніших страв українців також увійшли вареники, млинці, котлета по-київськи та солянка. При цьому їх замовлення не залежить від сезонності — їх активно замовляють як влітку, так і взимку. Якщо говорити про регіональні вподобання, то в Харкові та Сумах полюбляють холодні супи, у Кременчуці та Білій Церкві найчастіше замовляють млинці, у Полтаві — вареники.

Географія замовлень страв української кухні

Українська кухня у світі. Страви української кухні замовляють ще в 10 країнах, де представлений Glovo: Грузії, Іспанії, Польщі, Вірменії, Італії, Португалії, Румунії, Сербії, Чорногорії та Казахстані. Кількість ресторанних брендів, в меню яких є українські страви, за рік збільшилась майже у 2,5 раза. Найбільше ресторанів, де можна замовити українські страви, — у Грузії.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше