Кількість заявок, по яким погодили компенсацію за пошкоджене війною майно, зросла на третину, – Шуляк

Кількість заявок на компенсацію за пошкоджене війною майно зросла на третину, - Шуляк

За останні майже три тижні у Реєстр пошкодженого і знищеного майна внесли (РПЗМ) 15 тис. об‘єктів. Якщо станом на 10 вересня у РПЗМ було 197 тис. об‘єктів, то 27 вересня їх вже 213 тис., тобто на 8% більше.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії “Слуга народу” Олену Шуляк.

Лідерами за кількістю внесених об‘єктів як і раніше залишаються Харківська (26 тис.) Київська (20 тис.) і Донецька області (20 тис.). Найменше заявок подають у Тернопільській, Закарпатській і Чернівецькій області.

За її словами, зростає і кількість заявок, поданих на отримання компенсації. Так, якщо станом на 10 вересня українці подали 42 тис. заявок, то на 27 вересня – 46 тис. Тобто за останні три тижні кількість заявок збільшилась на майже на 10%. Втім, суттєво пришвидшились темпи опрацювання заявок комісіями – станом на 27 вересня відпрацьована вже половина поданих заявок – 23 тис.

“Дуже значно – на 30%, збільшилась за майже три тижні і кількість заявок, по яким вже погоджена компенсація. Станом на 10 вересня їх було 13 тис., на 27 вересня – вже 17 тис. На 23% зросла і загальна сума, на яку вже погодили компенсацій. Якщо станом на 10 вересня вона становила 1,148 млрд гривень, то на 27 вересня – 1,417 млрд”, – повідомила Шуляк

Крім цього, за період з 10 по 27 вересня на 27% збільшилась кількість поданих на компенсацію заявок по знищеному нерухомому майну. Якщо станом на 10 вересня подали 2900 заявок на компенсацію, то на 27 вересня – 3685. Всього з початку етапу “єВідновлення” по компенсаціям за знищене майно сформовано 82 житлових сертифікати, зауважила Шуляк.

Кількість заявок на компенсацію за пошкоджене війною майно зросла на третину, - Шуляк

Кількість заявок на компенсацію за пошкоджене війною майно зросла на третину, - Шуляк

Середня сума сертифіката, який можна або обміняти на нову квартиру, або отримати гроші на будівництво нового приватного будинку становить 1 444 тис. гривень.

“Втім за цей же період дуже суттєво збільшилась кількість заявок, по яким було відмовлено в отриманні компенсації. Якщо станом на 10 вересня їх було всього 12, то на 27 вересня – 138”, – підсумувала нардеп.

Нагадаємо, станом на початок вересня 2023 року, держава вже виплатила перший мільярд гривень заявникам програми компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло. Йдеться про компенсації на ремонти квартир та будинків, сума відновлення яких не перевищує 200 тисяч гривень.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше