В США пропонують на національному рівні заборонити аборти після 15 тижня

Ця пропозиція викликала критику як серед демократів, так і серед республіканців.

Республіканець Грем запропонував заборонити аборти після 15 тижнів вагітності по всій Америці

Сенатор Ліндсі Грем від Південної Кароліни у вівторок представив закон, який запроваджує федеральну заборону на аборти після 15 тижнів вагітності, пише Reuters.

Свою пропозицію щодо терміну 67-річний Грем пояснив наступним чином:

«Я обрав 15 тижнів, тому що наука говорить нам, що саме з цього терміну нервові закінчення розвинені настільки, що ненароджена дитина відчуває біль».

Таким чином, він проігнорував той факт, що наразі немає наукового консенсусу щодо того,  коли саме плід починає відчувати біль .

Це пожвавило дебати щодо питання абортів, яке є надзвичайно проблемним для республіканців напередодні проміжних виборів.

Звісно, що шансів на ухвалення цього закону в Сенаті, де наразі лідером більшості є сенатор Чак Шумер, демократ від Нью-Йорка, немає, адже його партія наразі зосереджена на збереженні доступу американок до абортів після сумнозвісного рішення Верховного суду в червні, яке ліквідувало конституційне право жінки на аборт.

«Якщо ми повернемо собі Палату представників і Сенат, я можу запевнити вас, що ми проведемо голосування за наш законопроект. Якщо керуватимуть демократи, я не знаю, чи ми коли-небудь проведемо голосування», — заявив Грем. 

Законопроект Ліндсі Грема, який забороняє лікарям виконувати процедуру після 15 тижнів вагітності, є спробою заспокоїти найбільш консервативних республіканців, які хочуть різко обмежити доступ до абортів або повністю заборонити їх. Його ухвалення залишило б в силі закони штатів з суворішими обмеженнями, але зробило би більш жорсткими правила у тих штатах, де процедура досі дозволена після 15 тижнів, фактично заборонивши проведення переважної більшості абортів, що виконуються.

Разом із тим, нещодавнє опитування Pew Research Center показало, що 61%  дорослих американців вважають, що аборти мають бути легальними у всіх або більшості випадків, хоча це ж опитування також показало, що за останні два десятиліття у цьому питанні намітився розкол.

Як повідомлялось, невдовзі після рішення Верховного суду принаймні 12 штатів під проводом республіканців запровадили суворі обмежувальні закони, які йдуть набагато далі, ніж пропозиція Грема, не допускаючи винятків навіть у випадках зґвалтування чи інцесту. План Грема містить такі винятки. 

Навіть у найконсервативніших штатах реакція на обмеження була негативною. Зокрема, ініціатива жінок, які зареєструвалися для голосування в глибоко консервативному Канзасі після рішення Верховного суду, призвела до того, що штат відхилив пропозицію вилучити право на аборт зі  своєї Конституції.

Карін Жан-П’єр, прес-секретар Білого дому, у відповідь на законопроект Грема заявила, що «республіканці в Конгресі зосереджені на тому, щоб позбавити прав мільйонів жінок».

Віцепрезидентка США Камала Гарріс заявляла, що рішення Верховного суду щодо скасування права жінок на аборт можна порівняти з існуючими колись законами про рабство. На її думку, в обидвох випадках людей позбавляють права розпоряджатися власним тілом та відбирають фундаментальне право на свободу.

У серпні Сполучені Штати подали до суду на штат Айдахо, щоб заблокувати ухвалений ним закон, який накладає майже повну заборону на аборти.

В Україні кілька років тому народний депутат України Дмитро Голубов з фракції «Блок Петра Порошенко» запропонував дозволяти аборти лише за медичними показаннями або в разі, якщо зачаття відбулося в результаті згвалтування.

 

 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше