В Україну батько повернув 7-річну дівчинку, яку бельгійський суд відібрав у матері – Лубінець

 

Дівчинку, яку бельгійський суд відібрав у матері, вдалось повернули в Україну. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму Телеграм-каналі 18 липня.

“Додому вдалося повернути маленьку українку, яку бельгійський суд відібрав у матері, – написав Лубінець. – Історія 7-річної дівчинки, яка була відібрана рішенням бельгійського суду і тимчасово влаштована в прийомну родину, спочатку засмучує, а потім надихає”.

Зазначається, що в лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення вона разом з мамою поїхала в Бельгію. Проте у зв’язку з погіршенням здоров’я матері і неможливістю забезпечувати належний догляд за дитиною за рішенням місцевого суду дитина була тимчасово влаштована в прийомну сім’ю.

“Важко описати словами стан батька дівчинки, який весь цей час перебував в Україні: невідомість, з ким, як і де живе його дитина, – підкреслює омбудсмен. – Батько почав діяти. Він брав участь в судовому процесі через свого бельгійського адвоката та звернувся до нашого Офісу. За відповідним зверненням було відкрито провадження”.

В Офісі омбудсмена чоловік отримав всі необхідні рекомендації та алгоритм дій щодо повернення дитини, після чого намагався перетнути кордон та виїхати до доньки, маючи на руках всі документи, підтверджуючі особливі підстави та рішення про влаштування дитини до тимчасової родини, проте на кордоні його не пропустили.

Отримавши письмову відмову у перетині кордону, він повторно звернувся до голови Державної прикордонної служби України з проханням розглянути можливість надати йому дозвіл на перетин кордону і зрештою зміг повернути дитину.

Исходная ссылка

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше