Вибори в США: американців непокоїть інфляція, і це погані новини для демократів

Видання пише, що значна частина виборців вважає, що республіканці швидше виправлять економічну ситуацію в США, ніж демократи.

Business Insider: Американці будуть голосувати за свій гаманець на виборах в Конгрес

Стає дедалі очевидніше, що лише одна річ визначить результат середньострокових виборів в США – це гаманці американців. Останні опитування свідчать, що найбільше виборців в країні непокоїть стан економіки. І вони схильні думати, що республіканці зможуть краще впоратися з завданням покращити його.

Про це пише Business Insider, додаючи, що це погана новина для Демократичної партії, яка бореться за збереження більшості в Конгресі на тлі болючих економічних проблем. Інфляція в США досі доволі висока. А ключовий Індекс споживчих цін, який не враховує нестабільні ціни на продукти і енергоносії, все одно у вересні був найвищим за 40 років. Галон пального коштує в середньому 3,76 доларів, хоча рік тому цінник був на рівні 3,40 доларів. У Каліфорнії він перевалив за 5 доларів. Водночас, середньостастичничному американцю потрібно працювати 64,2 години на тиждень, щоб дозволити собі оренду житла. Покупка квадратних метрів теж не стала доступнішою.

Всі ці негативні економічні індикатори тиснуть на американців. І це не на користь Демократичній партії перед виборами. Адміністрація змогла здобути певні економічні перемоги. Однак, загальна картинка все ще похмура і погіршується, оскільки вірогідність рецесії в 2023 році підвищується. Демократи досі зберігали більшість в обох палатах Конгресу. Але схуднення америких гаманців може коштувати їм виборів.

«Демократи зараз у скрутному становищі. Тому що вони зіштовхнулися з проблемою, яку важко вирішити. Простого політичного рішення немає. Звісно, є ще багато, що вони можуть зробити і про що почати говорити, щоб перейти в політичний наступ», – сказав політичний організатор і консультант Макс Бергер, який в минулому працював на виборчу кампанію сенатора від Демократичної партії Елізабет Воррен.

Впродовж літа право на аборт, списання студентських боргів і довгоочікувана економічна перемога у вигляді закону «Про скорочення інфляції» не зникали з заголовків газет. Але тепер економічні сили знову домінують над умами виборців. Демократи лише нещодавно зробили скорочення соціального і медичного страхування ключовою передвиборчою проблемою. Тим часом, президент Джо Байден продовжує критикувати нафтові компанії, стверджуючи, що зростання цін на пальне – це їхня вина. Але до цього часу демократи майже мовчали про економічні проблеми, такі як інфляція чи ситуація на ринку нерухомості.

Республіканський стратег Еліс Стюарт, яка працювала над передвиборчими компаніями кількох президентів, зауважила, що аж до сьогодні «республіканці непохитно і впевнено були зосереджені на економіці, інфляції і злочинності». Перед середньостроковими виборами, вони роблять ставку на сигнал, що у Республіканської партії є краща відповідь на економічні виклики і інфляцію. А нинішня влада «веде нас до поганої економічної ситуації». Видання пише, що такий підхід працює. Виборці, які особливо занепокоєні економічними проблемами, більш схильні голосувати за республіканців. Це може створити серйозні проблеми для демократичної більшості в Конгресі.

Але це також можуть бути погані новини для України. Нагадаємо, що нещодавно лідер республіканської меншості в Палаті представників Кевін МакКарті пообіцяв скоротити допомогу США для України в разі перемоги Республіканської партії на середньострокових виборах. Він запевнив, що “незаповнених чеків” від Вашингтона більше Київ не отримає.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше