Інвестиції в Україні – сільгоспземля зростає в ціні

Середня вартість гектара перевищує 57 000 грн.

Найнадійніші інвестиції в Україні: незважаючи на війну, сільгоспземлі дорожчають

На диво, але під час війни одним із найнадійніших активів виявилася сільськогосподарська земля. Її вартість у гривневому еквіваленті зросла приблизно на 15 500 грн (на 37%). Про це заявив в інтерв’ю Forbes Україна засновник і власник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

“Є бажаючі інвестувати. І ціни особливо не просіли. Середня ціна 1 га у довоєнний період склала 41 700 грн ($1541), під час війни – 57 200 грн ($1464)”, – каже Мазепа.

Проте, враховуючи знецінення гривні цього року, у доларах вартість с/г землі просіла на 5%.

Середня прибутковість такої інвестиції збереглася лише на рівні 6% річних.

За його словами, наразі продаж земель повернувся на довоєнний рівень. Однією із причин є надійність – таке майно не можна знищити навіть під час війни, винятком є окупація території. Крім того, це валютний актив, “який при падінні економіки на 30% знизився у вартості лише на 5%”.

Європейський банк реконструкції та розвитку протягом двох років у 2022-2023 роках інвестує в Україну близько 3 млрд. євро. «Я зустрічався з президентом Зеленським у Києві, щоб висловити нашу солідарність та захоплення мужністю та стійкістю українців. З інвестиціями цього року понад 1 мільярд євро, ЄБРР фінансує реальний сектор економіки України в умовах російської агресії», – повідомила президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше