Американська розвідка викрила плани Кремля

Москва проводить кампанії з просування політичних сил, які відповідають інтересам Кремля.

Росія витратила сотні мільйонів доларів на політичний вплив за кордоном — дані розвідки США

Згідно з даними розвідки США, з 2014 року Росія таємно направила щонайменше 300 мільйонів доларів іноземним політичним партіям і кандидатам у більш ніж двох десятках країн, намагаючись впливати на політичні події за межами своїх кордонів. Про це пише The Washington Post.

Згідно з аналізом, який адміністрація Байдена замовила цього літа, Москва планувала витратити сотні мільйонів доларів в рамках своєї непублічної кампанії з послаблення демократичних систем і просування політичних сил, які відповідають інтересам Кремля.

Високопосадовець США, який, як і інші офіційні особи, спілкувався з журналістами у вівторок на умовах анонімності, обговорюючи результати даних розвідки, повідомив, що адміністрація вирішила розсекретити деякі висновки перевірки, намагаючись протистояти здатності Росії впливати на політичні системи в країнах Європи, Африки та інших.

«Проливаючи світло на приховане політичне фінансування Росією та її спроби підірвати демократичні процеси, ми повідомляємо цим іноземним партіям і кандидатам, що якщо вони потайки приймають російські гроші, ми це бачимо і ми це викриємо», — сказав чиновник.

За словами джерела в адміністрації, такі дії Росії, фіксувалися, зокрема, в Албанії, Чорногорії, Мадагаскарі та, ймовірно, Еквадорі.

Чиновники також вказали на одну азіатську країну, яку вони відмовилися назвати, де, за їхніми словами, російський посол передав мільйони доларів готівкою кандидату в президенти. 

За їх словами, пов’язані з Кремлем сили також використовували підставні компанії, аналітичні центри та інші засоби для впливу на політичні події, іноді на користь ультраправих груп.

У повідомленні Державного департаменту посольствам США в більш ніж 100 країнах йдеться про потенційну російську діяльність і запропоновано кроки, які Сполучені Штати можуть вжити, аби її зупинити, включно з санкціями, забороною на поїздки, або видворення російських шпигунів, залучених до фінансової діяльності політичного характеру.

У наданому офіційними особами журналістам повідомленні були названі імена російських олігархів, які, за словами чиновника, були залучені до фінансових схем. Йдеться, зокрема про Євгенія Пригожина та Алєксандра Бабакова

У 2018 році американські чиновники звинуватили Пригожина у спробі втручатися у вибори в США 2016 року. Його пов’язують з приватною військовою компанією Wagner і розшукує ФБР.

«Ми вважаємо, що оприлюднена нами інформація — це лише верхівка айсберга», — додав посадовець.

Нагадаємо, що нещодавно в Албанії при спробі проникнути на військовий завод затримали двох росіян.

Раніше повідомлялось, що Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини очікує на посилення цілеспрямованої дезінформації з боку РФ та використанні нею агентів впливу.

Двох високопосадовців Федерального міністерства економіки та енергетики  Німеччини, які займають ключові посади в напрямку енергопостачання, вже запідозрили у шпигунстві на користь Росії.

А у Нідерландах офіцер російської військової розвідки намагався проникнути до складу Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі. Чоловік подав свою кандидатуру на роль стажера МКС під фальшивим бразильським паспортом.

Як РФ закріплює свій вплив у світі — про роль «консерв», «Росатома» та «Газпрому» читайте в матеріалі Сергія Корсунського  «Україна — лише частина великого плану. Що задумала Росія».

 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше