На тлі загрози з боку РФ у Польщі минулого року рекордна кількість охочих записалися до ЗС

Минулого року в ЗС Польщі записалася рекордна кількість людей з часів скасування обов’язкової служби в армії.

У Польщі підвищився інтерес до служби в армії на тлі війни РФ проти України

На тлі повномасштабної війни Росії проти України у Польщі значно підвищився інтерес громадян до служби в армії. Зокрема, у 2022 році польські Збройні сили змогли набрати 13 742 нових охочих — це рекордна кількість з моменту скасування військового обов’язку в країні в 2008 році. Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, повідомляє DW.

За словами Блащака, польські ЗС на початку 2023 року мають 164 тисячі солдатів, у тому числі 36 тисяч учасників добровольчих загонів територіальної оборони.

Польща очікує, що найближчими роками кількість військовослужбовців у країні зросте ще більше – до 250 тисяч професійних солдатів та до 50 тисяч добровольців територіальної оборони.  

Крім того, в країні з осені минулого року почали проводити одноденні курси базової військової підготовки для всіх охочих.

Польща побоюється загрози з боку Росії. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну польська влада неодноразово наголошувала, що загарбницькі амбіції Москви становлять загрозу для всієї Європи, і для Польщі зокрема.

У Підляському воєводстві, що межує з Білоруссю, вже створено нове військове з’єднання — Перша дивізія піхоти легіонів. Блащак пояснював необхідність її створення тим, що за східним кордоном Польщі відбувається «спроба відновити Російську імперію».

Крім того, сейм Польщі визнав РФ державою-спонсором тероризму, а на кордоні з Калінінградською областю країна побудувала огорожу, щоб боротися з напливом нелегальних мігрантів з Близького Сходу, який уже використовував режим білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка.

Також минулого року Польща заявила про намір значно посилити свої ЗС у технічному плані. Країна уклала угоду з Південною Кореєю про постачання різних видів озброєння. Домовленість стала найбільшою в історії експортною військовою угодою для Сеула.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше