Робота в Україні – найпопулярніші вакансії

У Києві високий попит на айтішників, але не популярні медики та фармацевти, а у Львові навпаки.

Робота в Україні: як відновлюється ринок праці та які вакансії затребувані у роботодавців

Майже третина працездатних українців на даний момент не мають роботи, а серед внутрішньо переміщених осіб ця частка майже вдвічі більша. Про це йдеться у звіті Центру економічної стратегії “Економіка України під час війни” за серпень 2022 року.

Ринок праці у серйозній кризі

Керівник експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua Руслана Березовська зазначає, що ринок через війну перебуває у кризі, хоча ситуація почала покращуватися.

“Сьогодні втричі менше вакансій, ніж до війни. Велика кількість підприємств закрита, багато українців виїхали за кордон або перемістилися до інших регіонів усередині країни”, – каже Березовська.

За її словами, багато громадян активно перекваліфікуються і змінюють професії на більш затребувані. У свою чергу, роботодавцям вигідно взяти на невелику зарплату співробітника без досвіду роботи та самим його навчити, аніж наймати кваліфікованого фахівця, який потребує високу зарплату.

Початок бізнес-сезону

Як розповів експерт, вересень – це початок бізнес-сезону, тобто, ймовірно, поліпшення ситуації на ринку праці.

“Почали збільшуватись кількість вакансій та рівень запропонованих зарплат. Лідує сьогодні сфера продажів, яка за кількістю вакансій навіть перевищила довоєнні показники”, – каже Березовська.

Топ-7 популярних вакансій:

  1. Продавці, касири, адміністратори торгових залів, менеджери з продажу та роботи з клієнтами;
  2. Фахівці без досвіду роботи та студенти;
  3. Бухгалтери та фахівці у сфері фінансового обліку;
  4. IT-фахівці
  5. Фахівці робітничих та будівельних професій;
  6. Фахівці у сфері маркетингу та PR;
  7. Фахівці у сфері транспорту та логістики.

“До речі, ринок праці сьогодні відрізняється по регіонах. У Києві, наприклад, не популярні медики та фармацевти, а у Львові на них величезний попит. Водночас на Західній Україні мало затребувані айтішники на відміну від столиці”, – підсумувала Березовська.

Раніше повідомлялося, що ринок праці в Україні через війну, яку веде на нашій території Росія, переживає глибоку кризу. Проте є компанії, які продовжують працювати у звичайному режимі та відкривають нові вакансії.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше