Це було темою розмов представників США та Ізраїлю.
США та Ізраїль вже обговорювали можливості припинення поставок зброї з Ірану, зокрема іранських дронів-камікадзе в Росію. Про це заявив представник Держдепу США Нед Прайс під час брифінгу.
«Ми безсумнівно обговорювали з нашими ізраїльськими партнерами загрозу, яку становить іранська технологія БПЛА і розповсюдження іранської технології БПЛА до країн по всьому світу, в тому числі до Росії. Це було предметом розмов між високопосадовцями Державного департаменту. Це було темою розмови між Джейком Салліваном і його колегою в Білому домі напередодні свят. І як ми чітко дали зрозуміти, ми вжили заходів, використовуючи наші повноваження, які спрямовані на те, щоб зруйнувати цю мережу розповсюдження», – зазначив Прайс.
Він також нагадав, що було запроваджено санкції проти іранських фізичних і юридичних осіб.
«Ми продовжуємо шукати цілі, які відповідають – які були б задовільними з точки зору цього – повноваженням, які ми маємо в своєму розпорядженні. Ми прагнемо узгодити наш підхід з країнами, союзниками і партнерами в усьому світі, аби переконатися, що застосовуємо скоординований підхід до руйнування цього потоку технологій з Ірану до Росії та інших країн», – додав Прайс.
Його також запитали, чому Росія активізувала свої атаки з використанням безпілотників протягом останніх кількох днів.
«Ви повинні поставити це питання Росії. Усім зрозуміло, що військові цілі президента Путіна зазнали поразки. Вони були провальними з перших днів цього конфлікту. Успіхи, яких наші українські партнери досягли за останні місяці та останні тижні, знову привернули увагу до невдач, які ми бачили з боку РФ. Чи це випадок чистого варварства і мстивості, чи щось інше, я не в змозі це схарактеризувати. Але можу сказати, що росіяни все частіше звертаються до атак проти критичної інфраструктури, енергетичних об’єктів, цивільних об’єктів, і для нас це натякає на варварство, відчай, і, зрештою, провальну стратегію», – зазначив представник Держдепу.
Нагадаємо, Іран довго заперечував, але зрештою визнав, що постачав Москві безпілотники, але сказав, що вони були надіслані до того, як Росія напала на Україну в лютому. Згодом міністр закордонних справ Ірану заявив, що Тегеран ні в кого не питатиме дозволу на розширення відносин із Росією.
Чим наша країна може відповісти на рішення Тегерана вступити у війну на боці агресора? Які інструменти може задіяти Київ, щоб запобігти поставкам іранської зброї Москві? Про ірансько-російське військово-технічне співробітництво та реакцію України читайте у статті Володимира Кравченка “Ракети для Росії: Україна може серйозно покарати Іран”.