Передачею РФ безпілотників Іран порушує ядерну угоду – Держдепартамент

Резолюція 2231 затвердила ядерну угоду 2015 року між Іраном та шістьома державами.

США звинувачують Іран у порушенні ядерної угоди

Сполучені Штати погоджуються з оцінками Великої Британії та Франції, що постачання Іраном безпілотників Росії порушує резолюцію Ради Безпеки ООН, яка схвалила ядерну угоду 2015 року між Іраном і шістьома державами. Про це заявив речник Держдепартаменту США Ведант Патель, пише Reuters.

«Сьогодні наші французькі та британські союзники публічно заявили, що постачання Іраном Росії цих БПЛА є порушенням резолюції Ради Безпеки ООН 2231. Ми із цим згодні», — сказав Патель на брифінгу.

Резолюція 2231 затвердила ядерну угоду 2015 року між Іраном та шістьома державами — Великою Британією, Китаєм, Францією, Німеччиною, Росією та США — яка обмежила діяльність Тегерана зі збагачення урану, ускладнивши розробку ядерної зброї у обмін на зняття міжнародних санкцій.

Згідно з резолюцією, ембарго на постачання звичайних озброєнь до Ірану діяло до жовтня 2020 року. Незважаючи на зусилля США, спрямовані на продовження ембарго, Рада Безпеки відхилила цю пропозицію, відкривши Ірану шлях до відновлення експорту зброї. У 2018 році Трамп вивів США з угоди щодо іранської ядерної програми.

Проте дипломати країн Заходу заявили, що резолюція, як і раніше, включає обмеження на ракети та пов’язані з ними технології, які діють до жовтня 2023 року та охоплюють експорт і купівлю передових військових систем, зокрема і безпілотників.

«Ми вважаємо, що ці БПЛА, які передаються з Ірану до Росії та використовуються Росією в Україні, належать до зброї, на яку розповсюджується ембарго відповідно до резолюції 2231», — сказав Патель.

Останніми тижнями Україна зазнала цілої низки атак Росії з використанням безпілотників іранського виробництва Shahed-136. Іран заперечує постачання безпілотників Росії, а Кремль не коментує цю інформацію.

Водночас, Держдепартамент з’ясував, що саме іранські безпілотники були використані у ранковій атаці на Київ. Речниця Білого дому Карін Жан-П’єр також звинуватила Тегеран у брехні щодо невикористанняя Росією їхніх БПЛА.

Президент України Володимир Зеленський, у свою чергу, заявив, що Росія замовила в Ірану понад дві тисячі ударних безпілотників Shahed.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше