Останній з живих астронавтів Аполло-7 помер у віці 90 років

Волтер Каннінгем був одним із трьох учасників 11-денної місії 1968 року.

Останній астронавт Аполлона-7 помер у віці 90 років

Останній з живих астронавтів першої успішної пілотованої космічної місії «Аполлон» Уолтер Каннінгем помер у віці 90 років. Про це повідомляє The Guardian із посилання на представника американської космічної агенції Боба Джейкобса.

Ані Джейкобс, ані дружина Каннінгема не повідомили жодних подробиць його смерті.

Каннінгем був одним із трьох астронавтів на борту місії «Аполлон-7» 1968 року. Це був 11-денний політ, під час якого велися прямі трансляції з орбіти. Місія підготувала базу для висадки на Місяць, яка відбулася менше, ніж за рік: Аполлон-11 висадив людей на супутник Землі в липні 1969 року.

Він працював разом із капітаном ВМС США Уолтером Ширро та майором Донном Ейселем. NASA заявляла, що усі троє виконали свою місію майже ідеально.

Астронавти «Аполлона-7» отримали спеціальну премію «Еммі» за щоденні телерепортажі з орбіти, під час яких вони дуріли, показували гумористичні таблички та розповідали землянам про космічні польоти.

Це була перша пілотована космічна місія NASA після загибелі трьох астронавтів Аполлона-1 внаслідок пожежі на стартовому майданчику 27 січня 1967 року.

Каннінгем народився в Крестоні, штат Айова, навчався в середній школі в Каліфорнії, вступив на службу до військово-морського флоту в 1951 році. Він служив пілотом морської піхоти у Кореї.

Також майбутній астронавт отримав ступінь бакалавра та магістра фізики у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.

Після кар’єри в NASA Каннінгем працював в галузі інженерії, бізнесу та інвестицій, а також став оратором та радіоведучим. Він написав мемуари про свою кар’єру у книжці «Всеамериканські хлопчики».

«Я думаю, що людям потрібно продовжувати розширювати свою діяльність у космосі та виходити за межі тих рівнів, на яких вони зараз перебувають», — заявляв він у інтерв’ю торік.

Хоча він ніколи не брав участі в інших космічних польотах, він залишався прихильником дослідження космосу. 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше