У НАБУ не має доказів – екс-глава НБУ прокоментував продовження слідства у справі Укргазбанку

Шевченко вважає справу НАБУ політичним переслідуванням.

Екс-глава НБУ відреагував на продовження слідства у справі Укргазбанку

Вищий антикорупційний суд погодив НАБУ продовження термінів слідства у справі екс-глави НБУ ще на півроку, тим самим визнавши, що доказова база у справі недостатня і необхідних підстав для обрання максимально суворого запобіжного заходу не було. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив колишній голова Нацбанку Кирило Шевченко.

“Сьогодні ВАКС задовольнив клопотання НАБУ про продовження термінів слідства ще на півроку. Нагадаю, що 8 грудня той самий суд і та ж суддя обрала максимально суворий запобіжний захід для мене. Тобто, ще 3 тижні тому суд вважав, що у слідства достатньо доказів і для оголошення підозр, і для оголошення розшуку, і для обрання найсуворішого запобіжного заходу І ось тільки через 25 днів міхур звинувачень НАБУ лопається, вони просять дати їм ще рік, п’ятий рік, і суд погоджується, що доказової бази у справі немає і НАБУ потрібно дати ще півроку для імітації “численних слідчих дій”, – написав екс-глава Національного банку.

Кирило Шевченко наголосив, що сьогоднішнє рішення ВАКС про продовження термінів слідства та рішення того ж суду про обрання максимально жорсткого запобіжного заходу від 8 грудня суперечать один одному, і свідчать про безпідставність звинувачень.

Екс-глава Нацбанку також наголосив, що законність його діяльності на посаді голови правління Укргазбанку була підтверджена висновками аудиторських перевірок та закликала Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру втрутитися в ситуацію.

“Можливо, органам нагляду, а саме САП, вже варто звернути увагу на те, що НАБУ розслідує справу без складу злочину вже майже 4 роки, і збирається це робити півроку, і витрачати на це гроші платників податків? І припинити це. Просто нагадаю, що законність моєї діяльності на посаді голови правління Укргазбанку неодноразово підтверджена перевірками провідних світових аудиторських компаній та Світовим банком”, – зазначив екс-чиновник.

Кирило Шевченко заявив, що бачить у діях правоохоронців ознаки заангажованості та політичної мотивації та підкреслив, що переслідування третього поспіль голови НБУ підриває імідж країни.

Чи домінує політична доцільність сьогодні не лише над “старими” правоохоронними органами, а й над “новими?” мене є політично мотивованим, штучно створеним і не містить жодних доказів. Вона розвалиться в будь-якому неупередженому суді. Якщо, звісно, дійде до нього”, – написав екс-глава НБУ.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше