Ліз Трасс вибачилась за помилки в своєму економічному плані

Британська прем’єрка обіцяє, що поведе свою партію на вибори.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс перепросила за помилки у своїй програмі, які призвели до того, що довіра інвесторів випарувалась, а її рейтинг досяг мізерного рівня, однак заявила, що не піде з посади.

«Я хочу взяти на себе відповідальність і вибачитися за допущені помилки», — сказала Трасс BBC.

«Я хотіла допомогти людям з їхніми рахунками за електроенергію, впоратися з проблемою високих податків, але ми забігли занадто вперед і занадто швидко», — пояснила вона.

Прем’єрка підкреслила, що залишається відданою своєму баченню, проте реалізовувати його доведеться іншим шляхом. 

Призначений на посаду міністра фінансів Джеремі Хант, який замінив близького соратника Трасс Квасі Квартенга, у понеділок відмовився від решти основних планів щодо зниження податків, а також масштабної програми енергетичної підтримки. 

Трасс заявила, що призначила Ханта саме через необхідність зміни напрямку.

«З мого боку було б абсолютно безвідповідально не зробити цього в національних інтересах», — сказала вона, додавши, що вважає зміну політики правильним кроком.

Трасс додала, що розуміє, що сім’ям по всій країні дуже важко, і що вона зробить усе можливе, щоб допомогти їм.

Однак її дворічний енергетичний пакет був різко скорочений Хантом і тепер триватиме лише до квітня.

«Найбільш вразливі категорії громадян будуть захищені до наступної зими. Ми наразі шукаємо, як саме це забезпечити», – сказала вона. 

Раніше повідомлялось, що Трасс, яка стала лідером менше шести тижнів тому, зіткнулася з критикою з боку своїх однопартійців, які навіть закликали її піти у відставку. 

Однак прем’єрка лишилась непохитною, заявивши, що не планує писати заяву про відставку, натомість заявляє, що планує вести свою партію в якості лідера на наступні вибори.

«Я залишаюся, тому що мене обрали для цієї країни. І я зроблю для неї все», — сказала вона. 

Економічний план Ліз Трасс, який спричинив падіння ринків і який згодом було скасовано, назвав помилкою і президент США Джо Байден.

Британські міністри закликали своїх колег об’єднатися навколо прем’єр-міністра Ліз Трасс, попередивши, що внутрішня боротьба грає на руку опозиційній Лейбористській партії.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше