Байден засудив російську анексію чотирьох областей України: США вводять санкції і допоможуть повернути території

Президент США пояснив, що його країна збирається робити далі, щоб допомогти Києву відновити українську територіальну цілісність.

Байден відповів на спробу Росії анексувати Донбас і південь: «Ми будемо допомагати Україні повернути собі території»

США засуджують шахрайську спробу Росії анексувати суверенну українську територію. Росія порушує міжнародний закон, топчеться на Статуті ООН і демонструє свою зневагу до мирних народів.

Так на російське рішення анексувати південні і східні області України відреагував президент США Джо Байден. У своїй заяві він наголосив, що російські дії не мають жодної легітимності. А США завжди буде поважати визнані міжнародною спільнотою українські кордони.

«Ми продовжимо підтримувати зусилля України, націлені відновити контроль над територіями, зміцнюючи її військові і дипломатичні позиції включно з наданням додаткової допомоги в сфері безпеки на 1,1 мільярд доларів, про який США оголосили цього тижня», – йдеться в заяві байдена.

Він також нагадав, що у відповідь на фальшиві російські заяви про анексію, США разом з союзниками і партнерами оголосили про новий пакет санкцій сьогодні. Ці санкції змусять заплатити тих в Росії і за її межами, хто надале політичну чи економічну підтримку незаконним спробам змінити статус української території. Байден пообіцяв згуртувати міжнародну спільноту, щоб засудити поведінку Росії і притягнути її до відповідальності.

«Ми також продовжимо забезпечувати Україну обладнанням, яке їй необхідне для самозахисту, не злякавшись нахабних спроб Росії перекроїти кордони свого сусіда. І я з нетерпінням чекаю, щоб підписати законопроект від Конгресу, який забезпечить додаткові 12 мільярдів доларів на підтримку України», – наголосив Байден.

Він також закликав всіх членів міжнародної спільноти відкинути незаконні російські спроби анексії і стояти на боці народу України стільки, скільки буде потрібно.

Нагадаємо, що сьогодні Владімір Путін підписав “документи” про нібито “вприєднання” чотирьох областей України до Росії. Такий крок російський автократ зробив після проведення фальшивих “референдумів” на тимчасово окупованих українських територіях.

Організовані та проведені Росією псевдорефереферендуми у Запорізькій, Херсонській, Донецькій і Луганській областях не визнали у всьому світі. Навіть лояльні Росії країни заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше