Євробачення 2023 – Чорногорія та Північна Македонія відмовилися від участі

Рішення було ухвалено, виходячи з розмірів членського внеску.

Дві країни відмовилися брати участь у «Євробаченні-2023»

Чорногорія та Північна Македонія вирішили відмовитися від участі в “Євробаченні-2023″, виходячи з його вартості, повідомляє ВВС. Учасники сплачують членський внесок за участь у конкурсі, який залежить від розмірів країни.

Найбільший членський внесок сплачувала Росія. Але її усунули від участі у «Євробаченні» після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

«Окрім значних витрат на реєстраційні збори, а також витрати на перебування у Великій Британії — ми також зіткнулися з відсутністю інтересу з боку спонсорів, тому вирішили направити наявні ресурси на фінансування поточних та запланованих національних проєктів», – заявив суспільний мовник Чорногорії RTCG.

Загальна вартість участі для всіх мовників зазвичай становить близько п’яти мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 5,65 мільйона доларів), але внесок кожної окремої країни не розголошується. Існує ймовірність, що ще кілька країн відмовляться від участі через розміри членського внеску.

Очікується, що вартість проведення «Євробачення» для ВВС становитиме 8-17 мільйонів фунтів стерлінгів (9 – 19 мільйонів доларів).

Наступного року «Євробачення» пройде у Ліверпулі. Півфінали заплановані на 9 та 11 травня, а фінал – на 13 травня.

Нагадаємо, на «Євробаченні-2022» переміг гурт Kalush Orchestra, який представляв Україну. Водночас через повномасштабне вторгнення Росії до нашої країни право проведення конкурсу наступного року передали Великій Британії. Попри це конкурс буде проведено від імені України.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше