FilmUA представив мініфільм про українську танцівницю Броніславу Ніжинську

Хореограф фундаментально змінила філософію та естетику модерного танцю.

Декорації від Пікассо і костюми від Шанель:  FilmUA представив мініфільм про Броніславу Ніжинську

З’явилась нова серія проєкту “Загублені імена”, присвячена балетмейстру Броніславі Ніжинській, життя якої тісно було переплетено з Україною. За своє кар’єру вона створила понад 70 балетних постановок, найвідомішою з яких стала вистава «Блакитний експрес» за сценарієм Жана Кокто. Костюми для танцівників цієї постановки розробляла Коко Шанель, а частину декорацій – Пабло Пікассо. Про мініфільм, присвячений хореографу, пише Держкіно.

Хореограф фундаментально змінила філософію та естетику модерного танцю й неабияк вплинула на історію балетного мистецтва України.

“Броніслава розробила новий напрям у модерн-балеті — конструктивізм. Вона ставила номери без музики, а класичні балети сміливо доповнювала акробатичними трюками, залучала до своїх постановок київських художників-авангардистів”, – йдеться в повідомленні.

Один із найбільш плідних періодів свого життя провела в Києві. Спочатку відкрила балетну “Школу руху”, одним із її учнів був інший відомий киянин Серж Лифар, , чиє ім’я токож війшло в історію танцю.

 

У 1915-1918 роках спільно з чоловіком Ніжинська керувала балетною трупою Київської опери, яка у часи Української Держави називалася “Український театр драми та опери”. Після еміграції до Франції у 1928 році , через 10 років переїжджає до Штатів, де відкриває балетну школу і починає викладацьку діяльність.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше