FilmUA представив мініфільм про українську танцівницю Броніславу Ніжинську

Хореограф фундаментально змінила філософію та естетику модерного танцю.

З’явилась нова серія проєкту “Загублені імена”, присвячена балетмейстру Броніславі Ніжинській, життя якої тісно було переплетено з Україною. За своє кар’єру вона створила понад 70 балетних постановок, найвідомішою з яких стала вистава «Блакитний експрес» за сценарієм Жана Кокто. Костюми для танцівників цієї постановки розробляла Коко Шанель, а частину декорацій – Пабло Пікассо. Про мініфільм, присвячений хореографу, пише Держкіно.

Хореограф фундаментально змінила філософію та естетику модерного танцю й неабияк вплинула на історію балетного мистецтва України.

“Броніслава розробила новий напрям у модерн-балеті — конструктивізм. Вона ставила номери без музики, а класичні балети сміливо доповнювала акробатичними трюками, залучала до своїх постановок київських художників-авангардистів”, – йдеться в повідомленні.

Один із найбільш плідних періодів свого життя провела в Києві. Спочатку відкрила балетну “Школу руху”, одним із її учнів був інший відомий киянин Серж Лифар, , чиє ім’я токож війшло в історію танцю.

 

У 1915-1918 роках спільно з чоловіком Ніжинська керувала балетною трупою Київської опери, яка у часи Української Держави називалася “Український театр драми та опери”. Після еміграції до Франції у 1928 році , через 10 років переїжджає до Штатів, де відкриває балетну школу і починає викладацьку діяльність.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше