Зміни клімату – кількість веселок у світі може збільшитись

Це буде наслідком змін клімату.

Вчені прогнозують збільшення кількості веселок у світі

Одним з найбільш несподіваних наслідків зміни клімату, з яким зіткнеться людство, може стати збільшення кількості веселок у всьому світі. Як повідомляє Science alert, до 2100 року їхня кількість може зрости на 5%.

У ході дослідження вчені провели моделювання, яке показало, що через зміни клімату приблизно 21-34% регіонів Землі спостерігатимуть менше днів з веселками, а ось для 66-79% ця кількість зросте.

Дослідники зробили прогноз, вивчивши десятки тисяч фотографій веселок, що знаходяться у відкритому доступі. Якщо на фотографіях було позначено місце розташування, його зіставляли з кількістю опадів, даних про хмарний покрив і вугол заломлення Сонця.

Після цього дані використовували для навчання моделі передбачення змін клімату найближчими роками. Вони з’ясували, що регіони з меншою кількістю населення, розташовані у вищих широтах, більше за інших виграють від збільшення кількості райдужних днів.

Крім того, веселки й надалі спостерігатимуться на островах, наприклад, Гавайських. Це пов’язано з тим, що поверхня острова піднімає повітря під час щоденних морських брізів, створюючи локальні зливи, оточені ясним небом, що дозволяє сонцю створювати величні веселки.

Вчені не роблять жодних висновків про те, як збільшення кількості веселок може вплинути на самопочуття або добробут людей. Вони лише підкреслюють, що особливе ставлення до цих явищ простежується в багатьох культурах і сягає корінням у давнину.

Дослідники також вважають, що вплив змін клімату на кількість веселок може змусити людей усвідомити необхідність боротьби з глобальним потеплінням та захисту довкіллям. Згідно з прогнозом, у густонаселених і ймовірно задимлених районах, а також у районах, де, за прогнозами, буде більше посушливих днів і менше опадів, буде менше веселок. І це протверезне нагадування про те, що ми всі можемо втратити.

Раніше ООН опублікувала доповідь, в якій заявила, що льодовики Кіліманджаро можуть повністю зникнути до 2050 року. Станеться це через глобальне потепління.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше