Столтенберг: низка членів НАТО наполягає на тому, щоб відрахування на оборону в 2% ВВП були мінімальними

Цьогорічний цільовий показник у два відсотки від ВВП на оборону було погоджено на саміті НАТО в Уельсі у 2014 році.

Столтенберг заявляє, що низка союзників вимагає збільшити внесок членів НАТО в оборону

Ряд союзників по НАТО хочуть, щоб витрати на оборону членів Альянсу у два відсотки ВВП були визначені як мінімальний показник. У зв’язку з цим Йєнс Столтенберг анонсував переговори міністрів оборони з цього питання, повідомляє DW.

Про бажання низки союзників по НАТО посилити вимоги до оборонних витрат генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив в інтерв’ю dpa, яке агентство опублікувало у вівторок, 3 січня.

“Деякі союзники рішуче виступають за те, щоб зробити нинішню мету у два відсотки мінімальним показником”, – наголосив Столтенберг в інтерв’ю.

“Ми зустрічатимемося, ми матимемо міністерські зустрічі, переговори в столицях”, — зазначив він. — Завдання — досягти угоди не пізніше наступного чергового саміту НАТО. Він має відбутися у Вільнюсі 11 та 12 липня.

Цьогорічний цільовий показник у два відсотки від ВВП на оборону було погоджено на саміті НАТО в Уельсі у 2014 році. Єнс Столтенберг не уточнив, які держави альянсу на поточному етапі наполягають на коригуваннях.

Як передало dpa з посиланням на дипломатичні джерела, може йтися про східних союзників по НАТО — Польщу та Литву, а також про Велику Британію.

Німеччина та низка інших країн, таких як Канада та Бельгія, вважаються противниками цієї ідеї. На сьогодні вони витрачають значно менше двох відсотків ВВП на оборону. Очікувалося, наприклад, що для ФРН за підсумками 2022 року показник становитиме лише 1,44 відсотка.

Раніше, 16 грудня 2022 року, Єнс Столтенберг в інтерв’ю агентству AFP констатував, що Кремль готується до затяжної війни в Україні. У зв’язку з цим усі держави НАТО, які підтримують Україну, повинні продовжувати постачати Києву зброю доти, доки президент РФ Володимир Путін не усвідомлює, що він “не може перемогти на полі бою”, наголосив Столтенберг.

За його словами, жодних ознак того, що Путін відмовився від мети отримати контроль над Україною, поки що не видно.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше