Інформацію про позбавлення Коломойського та Корбана громмадянства України підтвердили в ОП

Двоє інших позбавлених громадянства людей досі вважаються народними депутатами.

В ОП підтвердили інформацію про позбавлення Коломойського громадянства України – Юрчишин

Народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Юрчишин заявив, що має офіційне підтвердження від Офісу президента щодо справжності указу президента Володимира Зеленського про позбавлення громадянства Ігоря Коломойського, Геннадія Корбана, Ігоря Васильковського, Вадима Рабіновича і ще кількох людей. Про це він розповів в інтерв’ю Олені Трибушній для YouTube-каналу «Є питання». 

За словами Юрчишина, у відповідь на свій депутатський запит він отримав листа від представника Офісу президента Олексія Дніпрова, у якому той підтвердив, що Зеленський справді забрав громадянство України у Коломойського та ще дев’яти осіб. Цю інформацію в липні першим опублікувало видання ZN.ua.

«…Це не перший указ, який позбавляє українських громадян громадянства України за наявності подвійного громадянства. Процедури як такої в принципі не існує, але є чітке положення законодавства, що якщо людина має друге громадянство, [вона] добровільно відмовилась від українського і не може бути громадянином України… Про Коломойського я [у запиті] не питав, мене цікавила трошки інша історія… Це персональна інформація, [указ] і має бути секретним», – сказав народний депутат.

Що цікаво, Юрчишин ще 12 жовтня у своєму Telegram повідомляв, що двоє з цих людей – Вадим Рабінович та Ігор Васильковський – досі є народними депутатами України. Він опублікував лист від Верхової Ради, у якому це було зазначено, і водночас лист від ОП, в якому йшлося про припинення громадянства цих осіб.

Юлія Самаєва у своїй статті для ZN.UA «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» аналізувала затверджений текст документа, його здатність вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше