Премія Гейне 2022 – цього року нагороду отримає Юрій Андрухович

Церемонія нагородження відбудеться 13 грудня.

Юрію Андруховичу присудили премію Гейне

Відомому українському письменнику, поетові та перекладачеві Юрію Андруховичу присудили премію імені Генріха Гейне від німецького міста Дюссельдорф. Як повідомляє DW, премію у розмірі 50 тисяч євро вручать 13 вересня під час церемонії нагородження з нагоди 225-ї річниці від дня народження Гейне.

За словами мера Дюссельдорфа Штефана Келлера, присудженням нагороди місто вирішило відзначити «рішучого прихильника європейських цінностей, відданого вільній та незалежній Україні з тісними зв’язками з Європою». Він також додав, що нагорода є нагадуванням про необхідність «продовжувати виявляти солідарність з Україною та українським народом».

Премію імені Генріха Гейне було засновано в 1972 році на честь 175-річчя від дня народження відомого німецького поета. Її присуджують раз на два роки людям, які своєю інтелектуальною діяльністю сприяють соціальному та політичному прогресу, служать міжнародному взаєморозумінню.

Нагадаємо, раніше Премію миру німецьких книготорговців 2022 року присудили українському письменнику, музикантові та громадському діячеві Сергію Жадану. Він отримає нагороду за «видатну художню діяльність та за його гуманітарну позицію, з якою він звертається до людей під час війни та допомагає їм, ризикуючи життям».

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше