Податки під час війни – податківці розповіли, на скільки зріс борг бізнесу

За шість місяців війни борг виріс на 23 млрд грн.

У ДПС розповіли, на скільки та чому зріс податковий борг бізнесу

За півроку війни – березень-серпень 2022 року, – податковий борг перед зведеним бюджетом збільшився на 23,3 млрд грн. Про це йдеться у відповіді Державної податкової служби на запит Укрінформу.

У ДПС повідомили: «Щодо приросту податкового боргу зазначаємо, що, за даними інформаційно-комунікаційної системи ДПС, абсолютний приріст податкового боргу до зведеного бюджету з платежів, що контролюються органами ДПС, за березень – серпень 2022 року становить 23,3 млрд гривень».

Головною причиною зростання боргу чиновники називають несплату платниками податків самостійно задекларованих грошових зобов’язань та узгоджених грошових зобов’язань, донарахованих органами ДПС за результатами контрольно-перевірочної роботи.

Однак є ще одна опосередкована причина – на період до припинення військових дій Податковим кодексом передбачені обмеження, які не дозволяють податківцям вживати заходів для погашення податкового боргу.

Повідомлялось, що Кабмін не планує вносити зміни до Податкового кодексу та змінювати систему оподаткування у 2023 році. “Проєкт державного бюджету на 2023 рік базується на тій податковій базі, що є… Ми не плануємо зміни до податкової бази”, – сказав Шмигаль.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше