Пентагон планує щорічно виділяти $3 млрд військової допомоги Тайваню Еспресо

Пентагон просить дозвіл у конгресу США на виділення щорічної військової допомоги Тайваню у розмірі  $3 млрд за зразком України

Про це повідомляє Defence news.

“Конгрес попередньо дав “зелене світло” для загальної річної військової допомоги Тайваню в розмірі $3 мільярдів у рамках законопроєкту про оборонний бюджет на 2023 фінансовий рік на рахунках, якими оперують Пентагон і Державний департамент”, – зазначається у повідомленні.

Причому, як заявив міністр оборони США Ллойд Остін, планується, що принаймні $1 мільярд з цієї суми буде виділений Тайваню за президентськими повноваженнями, тобто негайно з фондів Пентагону. Саме цей інструмент зараз використовується для термінової передачі частини озброєння й боєприпасів Україні.

“Моя команда старанно працює, щоби отримати необхідні можливості для конкретно такого траншу. І, звісно, ми маємо такі повноваження”, – зауважив глава Міноборони США.

Натомість формально Конгрес ще не ухвалив рішення щодо основного фінансування Пентагону й Держдепу. Через це протягом останніх тижнів високопоставлені чиновники американського Міноборони почали закликати Конгрес виділити фінансування, необхідне для початку процесу надання військової допомоги Тайваню.

  • Нагадаємо, нещодавно у МЗС Китаю заявили, що питання Тайваню є “червоною лінією”, яку США не можна перетинати.

Читати Еспресо в Telegram

Читати Еспресо в Facebook

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше