Конфіскація російських активів – за ці гроші відновлять житло українців

У Фонді ліквідації наслідків збройної агресії вже назбиралось 17 млрд грн.

Найближчим часом уряд планує почати відновлення зруйнованого ворогом житла  українців за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків. Про це на засіданні Кабінету міністрів повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, на спецрахунку вже є для цього 17 млрд грн. Загалом для Фонду ліквідації наслідків збройної агресії — а це будівництво та ремонт громадських будівель, об’єктів критичної інфраструктури, забезпечення житлом ВПО — в цьогорічному бюджеті передбачено 35,5 млрд грн.

Крім того, уряд розраховує залучити в українську економіку іноземні інвестиції, для цього планує завершити розпочаті переговори про страхування військових ризиків для іноземних інвесторів.

Уряд також працює з партнерами для залучення щонайменше $38 млрд на фінансування дефіциту бюджету. Це насамперед кошти від ЄС, США та МВФ.

З моменту повномасштабного вторгнення російської армії на українську територію 24 лютого міжнародні партнери передали на підтримку України понад $31 млрд.

Як повідомлялось, Рада створила фонд ліквідації наслідків збройної агресії у жовтні 2022 року. Джерелом його наповнення, як передбачається, мають стати кошти за продаж націоналізованого майна росіян.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше