«Відділ міліції Петровського району Донецької області розшукує Рассела Бентлі, який 8 квітня 2024 року пішов у невідомому напрямку, на даний момент його місцеперебування невідоме», – йдеться в телеграм-повідомленні МВС російського виробництва.
Донецької Народної Республіки (ДНР). Так називається незаконно анексована українська Донецька область.
У дописі також зазначено, що в день зникнення Бентлі був одягнений у чорну футболку, камуфляжні штани та взуття. Також чоловік взяв із собою зелену сумку. На плечі у нього татуювання у вигляді стріли. Рассел Бентлі залишив США в 2014 році і попрямував на Донбас в Донецьку область, куди російські військові відправили своїх «зелених чоловічків» в 2014 році.
За даними російської газети «Аргументы и факты», він став громадянином Росії «близько двох років тому». Російські пропагандистські ЗМІ повідомляють, що після прибуття на Донбас він працював «воєнним репортером». Сам Бентлі стверджував, що російська сторона лінії фронту переповнена «борцями з нацизмом» і «визволителями України».
Американська газета The Rolling Stone у статті «The Bizarre Story of How a Hard Texas Leftist Become Putin’s Front-Line Propagandist» все ж описала його як колишнього «торговця марихуаною», який знімав відео на окупованій території «перед танками». позначається літерою Z на російському боці фронту на Донбасі». «Ці хлопці врятують і звільнять усіх добрих людей в Україні. А погані? БУМ! Надери їм дупи!», – сказав Бентлі в одному зі своїх пропагандистських роликів. В одному з інших постів американець заявив, що «прямує на захід разом із визволителями України». «Ми можемо зупинитися в Києві, ми можемо зупинитися на Ла-Манші. Ми можемо звільнити США», – сказав Бентлі. У телефонному інтерв’ю The Rolling Stone він заявив, що він «антирасист» і «антиімперіаліст». «Я виріс, підтримуючи права людей захищати себе», — заявив він. У цьому контексті незрозуміло, як він міг стати на бік Росії, яка протягом останніх тридцяти років неодноразово демонструвала свої імперіалістичні амбіції. У 2008 році з анексією грузинських Південної Осетії та Абхазії, у 2014 році з анексією Криму і ще через вісім років з початком повномасштабного вторгнення в Україну.