Росія з 24 лютого зруйнувала в Україні 127 медзакладів і пошкодила ще 826, – МОЗ Еспресо

За час повномасштабного вторгнення російські окупанти вщент зруйнували 127 медичних закладів України, ще 826 пошкодили

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський, передає пресслужба МОЗ.

Водночас міністр зазначив, що 62 пошкоджені окупантами об’єкти вже вдалося відновити.

“Зараз ми консолідуємо зусилля з нашими партнерами, аби в першу чергу відновити лікарні, які отримали незначні пошкодження і можуть бути відбудовані у найкоротші терміни. Паралельно з цим ми реалізуємо ще кілька проєктів на Київщині та Сумщині, де медичні заклади будуються фактично з нуля. Це амбулаторії в Макарові, Гурівщині та Хухрі”, – розповів Боруховський.

Наразі МОЗ розглядає співпрацю в кількох інфраструктурних проєктах із міжнародною неурядовою організацією охорони здоров’я Project HOPE.

“Project HOPE вже має ряд успішно реалізованих проєктів з реновації українських лікарень. Зусиллями організації було відновлено 2 корпуси Ірпінської центральної міської лікарні, які росія пошкодила під час окупації регіону. Також організація наразі працює над відновленням ряду медичних закладів і комунальних аптек на Чернігівщині та Київщині. Також найближчим часом планується початок роботи з реновації лікарень на Харківщині”, – зазначає міністерство.

Раніше МОЗ підписало з Project HOPE меморандум щодо співпраці у відновленні медичної сфери та забезпеченні українців ліками.

  • У серпні заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко заявив, що Україна продовжує фінансувати на тимчасово окупованих територіях понад 600 лікарень, із якими вдалося встановити зв’язок. Кошти спрямовують зокрема на зарплати медикам.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше