Зіткнення DART з астероїдом – опубліковані фотографії події – фото

На зображеннях можна побачити частинки пилу, що виділилися внаслідок зіткнення.

Опубліковано нові знімки зіткнення апарату DART з астероїдом

Італійський кубсат Light Italian CubeSat for Imaging of Asteroids (LICIAcube) зробив знімки зіткнення апарату Double Asteroid Redirection Test (DART) з супутником астероїда Дідім, Діморфом, повідомляє Science alert. Зіткнення стало першою в історії спробою людства втрутитися у рух небесних тіл у Сонячній системі.

Зіткнення сталося на відстані 11 мільйонів кілометрів від Землі. NASA вело трансляцію події із камери, встановленої на DART. Разом з тим вона не давала уявлення про те, як зіткнення виглядало б для стороннього спостерігача.

Для того, щоб отримати такі зображення і був використаний LICIAcube, обладнаний двома оптичними камерами. Кубсат розгорнувся незадовго до зіткнення та зміг отримати знімки цієї події.

На отриманих зображеннях можна побачити великий яскравий об’єкт – астероїд Дідім. Крім того, помітні кілька тонких «ниток» – це пил, який виділився в результаті удару об Діморф.

Отримані знімки повинні допомогти вченим зрозуміти, яку частину небесного тіла було порушено в результаті удару, а також розробити майбутні місії щодо зміни руху астероїдів.

Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У ніч на 27 вересня він врізався в Діморф на швидкості близько 23 760 кілометрів на годину. Очікується, що зіткнення має змінити траєкторію руху супутника навколо материнського тіла.

Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 метрів. 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше