TikTok в Україні заборонять чи ні – що каже СБУ та Мінкульт

Знахідка для шпигунства. Чи заборонять в Україні TikTok

Все більше західних країн, зокрема США та Британія, почали дискутувати щодо заборони популярної соцмережі TikTok. В Україні ж на разі це питання не обговорюється.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Бан для TikTok. Чому соцмережі загрожує блокування та чи торкнеться це України”.

Як розповів керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Мінкульті Ігор Соловей, заборона TikTok в Україні не стоїть на порядку денному і ніколи не обговорювалася.

“Жодного разу не чув, щоб це питання навіть підіймалось. Не те щоб розроблялись якісь плани блокування TikTok”, – заявив він.

В Службі безпеки України у відповідь на запит РБК-Україна зазначили, що ініціатив щодо накладення обмежень на юридичних чи фізичних осіб, причетних до функціонування TikTok, також не було.

TikTok та дезінформація

За даними СБУ, з початку 2022 року спецслужбісти ініціювали блокування майже 2000 проросійських Telegram-каналів і ботів, понад 800 акаунтів в Instagram, майже 400 – у Facebook та понад 2000 – в TikTok.

“СБУ вживаються заходи реагування, спрямовані на встановлення користувачів акаунтів, через які здійснюється поширення деструктивного контенту, та припинення їх діяльності у визначеному законом порядку”, – сказав РБК-Україна речник СБУ Артем Дехтяренко.

Чому заговорили про блокування TikTok

Причиною дискусій в країнах Заходу щодо блокування TikTok є можливий зв’язок соцмережі з китайською розвідкою. Річ у тім, що в Китаї є закон, який зобов’язує соцмережі надавати владі певні дані про користувачів.

Наразі рішення про повне блокування TikTok жодна західна країна не ухвалювала, однак були введені певні обмеження. Наприклад, користуватися соцмережею заборонили держслужбовцям та військовим.

Нагадаємо, нещодавно Британія оштрафувала TikTok на майже 16 млн доларів за використання персональних даних дітей віком до 13 років без згоди батьків.

А у Норвегії поскаржилися на дата-центр TikTok, який монополізує електроенергію в регіоні. Це заважає заводу компанії Nammo виготовляти боєприпаси для країн Європи, які надалі відправляють в Україну.

Джерело

1 коментар
  1. […] TikTok в Україні заборонять чи ні – що каже СБУ та Мінку… […]

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше