Телескоп Хаббл зробив знімок незвичайної туманності із сузір’я Оріона – фото

Об’єкт знаходиться у сузір’ї Оріона.

Телескоп «Хаббл» зробив знімок космічної «замкової щілини»

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок незвичайної космічної структури, що нагадує замкову щілину. Як повідомляється на сайті обсерваторії, це відбивна туманність NGC 1999 у сузір’ї Оріона.

Вона знаходиться неподалік туманності Оріона – найближчого до Землі регіону активного зореутворення. Сама ж NGC 1999 є наслідком зореутворення, вона сформувалася з детриту, що залишився від утворення новонародженої зірки.

Вчені порівнюють відбивні туманності з туманом, що клубочиться навколо ліхтаря. За їхніми словами, такі об’єкти випромінюють світло лише завдяки «вбудованому» джерелу. У випадку NGC 1999 цим джерелом є новонароджена зірка V380 Orionis, яку можна роздивитися в центрі зображення.

Але найбільш вражаючою особливістю NGC 1999 є дірка в її центрі, що нагадує замкову щілину космічних розмірів.

Після того, як вчені вперше отримали зображення об’єкта в 1999 році, вони вважали, що ця темна пляма в NGC 1999 була чимось, що називалося глобулою Бока — щільною холодною хмарою газу, молекул і космічного пилу, що затьмарює фонове світло. Але подальші спостереження, проведені з допомогою інших обсерваторій, показали, що це область порожнього космосу.

Чому в туманності утворилася така «дірка», залишається загадкою для вчених.

Раніше телескоп «Джеймс Вебб» передав на Землю знімок Стовпів творіння – однієї з найвідоміших структур у Всесвіті, яку «зробив знаменитою» телескоп «Хаббл». На новому зображенні можна побачити безліч зірок, які розміщуються всередині об’єкта.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше