Що робити, якщо машина забуксувала – як діяти, якщо автомобіль застряг через лід, сніг

Прості дії допоможуть вибратися з пастки.

Зимова небезпека: що робити, якщо машина буксує через сніг чи лід

Незважаючи на теплі дні, цієї зими слід чекати на снігопади, а значить автомобілісти можуть зіткнутися з ситуацією, коли машина застрягла в снігу чи не може проїхати через лід на дорозі.

Зимою водіями треба бути особливо уважним і знати, як реагувати на позаштатні ситуації, пише «НВ».

Що робити, якщо забуксувала машина з механічною коробкою передач

Найефективніший спосіб для того, щоб вибратися зі снігу на автомобілі з механічною коробкою передач — розгойдування. Перш ніж почати діяти в машині з заднім приводом, потрібно переконатися в тому, що її передні колеса стоять рівно. В автомобілі з переднім приводом потрібно покрутити кермо, щоб переконатися, що між колесами та дорогою є зчеплення. Якщо на вулиці багато снігу, важливо переконатися в тому, що машина не сіла в нього дном. Якщо це сталося, потрібно прочистити під нею сніг.

Після того, як всі попередні приготування виконані, починайте спробу вибратися з пастки.

  • Увімкніть задню передачу, м’яко натискайте на газ та обережно рушайте з місця.
  • Тільки машина почне рушати з місця, відпустіть педаль газу та дайте їй відкотитися.
  • Увімкніть передню передачу і за тим же принципом, рухайтеся вперед.
  • Тримайте ногу на педалі, поки машина не почне буксувати. Відчуйте цей момент та відпускайте педаль перед буксуванням. Таким чином ви можете утрамбувати сніг та виїхати.

У випадку, коли розгону для маневрів уперед-назад мало, спробуйте трохи від’їхати назад і, увімкнувши першу передачу, рухайтеся вперед. Такий маневр дозволяє збільшити амплітуду розгойдування автомобіля.

Що робити, якщо забуксувала машина з автоматичною коробкою передач

У автомобілях з автоматичною коробкою передач, в першу чергу, у випадку з пробуксовкою, всі намагаються скористатися антипробуксовальною системою ASR, яка, на жаль, не завжди ефективна.

Якщо система ASR не допомогла, вимкніть її та здійснюйте такі дії:

  • переведіть важіль перемикання швидкостей у положення N, а потім у положення D. Ваші ноги не повинні перебувати на педалях;
  • рушайте з місця та спіймайте момент, коли машина зупиниться. Натисніть на гальмо, не забираючи ногу з педалі газу. Після цього швидко відпустіть газ, а гальмо залиште натиснутим. Перемикайте передачу на R;
  • знову газуйте з відпущеним гальмом. Машина має давати при цьому невеликий відкат назад. Коли вона зупиняється, натискайте на гальмо.

Такі дії допомагають розкачати автомобіль і дозволяють виїхати на тверду та рівну поверхню.

Крім вищезгаданих способів, є ще два, які також допоможуть машині вибратися з пастки. Для того, щоб її колеса якнайшвидше відчули зчеплення з дорогою, під них можна підстелити автомобільні килимки або насипати наповнювач для котячого туалету. Його запас можна завжди возити у багажнику для таких випадків.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше