Мумія, вкрита золотом – у Єгипті знайшли незвичну мумію та чотири багаті поховання

Її вік оцінюється у 4300 років.

У Єгипті знайшли мумію, вкриту золотом

Археологи знайшли в Єгипті мумію, вкриту золотом, яка знаходилася всередині вапнякового саркофага, що залишався незайманим понад чотири тисячоліття. Як повідомляє DW, вченим також вдалося виявити чотири нові гробниці в некрополі Саккара, який знаходиться недалеко від Каїра.

Вік покритої золотом мумії оцінюється в 4300 років. Захі Хавасс, колишній міністр старожитностей Єгипту, заявив, що це «може бути найстаріша і найповніша мумія, виявлена в країні на даний момент».

Вважається, що мумія належала чоловікові на ім’я Хекашепес. За словами Хавасса, мумія була вкрита пластами золота і поміщена всередину вапнякового саркофага, який був запечатаний протягом 4300 років, «так само, як його залишили давні єгиптяни».

Крім того, археологи знайшли чотири гробниці, які датуються періодами V-VI династії, тобто від 25 до 22 століття до нашої ери. Найбільша гробниця, ймовірно, належала священику-інспектору та наглядачеві дворян на ім’я Хнумджедеф. Вона була знайдена в комплексі пірамід Унаса, останнього царя п’ятої династії, та «прикрашена сценами повсякденного життя».

Ще одна гробниця належала «охоронцю таємниць» фараона, цей титул носили найвищі палацові чиновники. Третя могила належала священикові, а четверта – судді та письменнику на ім’я Фетек.

Раніше археологи виявили в Єгипті поховання восьмирічної дитини, яку поховали разом з 142 собаками. Відкриття було зроблено в Каїрі і датується періодом між першим століттям до нашої ери та першим століттям нашої ери.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше