МКС увімкнула двигуни і здійснила маневр ухилення від зіткнення з фрагментом супутника Космос-1408

Станція увімкнула двигуни на п’ять хвилин.

МКС довелося здійснити маневр, щоб ухилитися від фрагмента російського супутника

Міжнародній космічній станції довелося включити двигун і здійснити маневр, щоб уникнути зіткнення із фрагментом супутника, який Росія підірвала під час протисупутникових випробувань у листопаді 2021 року, повідомляє Space.com.

24 жовтня екіпаж МКС увімкнув двигуни російського вантажного корабля «Прогрєс», пристикованого до станції. Загалом двигуни були включені на п’ять хвилин і п’ять секунд. В результаті орбіта станції була піднята на 0,32 кілометра в апогеї (найвіддаленіша точка від Землі) і на 1,3 кілометра – у перигеї (найбільш наближена до Землі точка). Запуск двигуна ніяк не вплинув на роботу самої МКС.

Фрагмент космічного сміття утворився в результаті випробувань РФ протисупутникової ракети прямого зльоту, що відбулися 15 листопада 2021 року. Запущена з Землі ракета знищила супутник «Космос-1408», який не працював з 1980-х років.

Тоді астрофізик Джонатан Макдауелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики заявив, що у росіян «не було жодних причин обрати таку велику ціль», за його словами «вони могли вибрати меншу ціль, що призвело б до утворення меншої кількості уламків».

Астронавти, які перебували на борту МКС, були змушені зайти в укриття. Проведені випробування викликали засудження з боку експертів.

Це вже не вперше МКС змушена обходити уламки російського супутника. У липні цього року станція здійснила аналогічний маневр, щоб уникнути зіткнення з уламками “Космосу-1408”.

У серпні російські космонавти були змушені достроково завершити космічну прогулянку через проблеми зі скафандром одного з них. Олег Артем’єв повідомив про неполадки за дві години після виходу у відкритий космос для встановлення роботизованої руки. 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше