Місія Артеміда – корабель Оріон успішно дістався Місяця і здійснив перший маневр

Апарат пролетів на відстані 130 км від поверхні супутника Землі.

Корабель «Оріон» успішно здійснив перший обліт Місяця

Корабель “Оріон”, який NASA запустило в рамках місії “Артеміда”, успішно дістався орбіти Місяця і здійснив перший обліт супутника Землі. Як повідомляється на сайті агентства, для цього апарат на дві хвилини та 30 секунд увімкнув свої двигуни, що дозволило йому здійснити необхідний маневр.

У момент запалювання “Оріон” знаходився на відстані 528 кілометрів від поверхні Місяця та рухався на швидкості понад 8000 кілометрів на годину. Незабаром після цього корабель пролетів на висоті 130 кілометрів від поверхні супутника Землі, рухаючись на швидкості 8120 кілометрів на годину.

Це перший з двох маневрів, які «Оріон» має здійснити для виходу на задану орбіту навколо Місяця. Він вийде на далеку ретроградну орбіту 25 листопада та залишатиметься на ній близько тижня для перевірки роботи своїх систем.

Очікується, що у найдальшій від Землі точці своєї орбіти «Оріон» опиниться 28 листопада. Тоді він пролетить на відстані понад 432 тисячі кілометрів від нашої планети.

Якщо все пройде вдало, «Оріон» повернеться на Землю 11 грудня. Очікується, що він наводиться в одній з трьох точок: неподалік Каліфорнії, біля Мадрида або біля Канберри.

Корабель “Оріон” запустили 16 листопада. Перший запуск у рамках «Артеміди» мав відбутися ще у серпні, але через витік рідкого водню запуск кілька разів переносили. У вересні проблеми усунули, але після старту завадив тропічний шторм «Ніколь», що обрушився на Космічний центр Кеннеді. Через погодні умови старт перенесли з 14 на 16 листопада.

Ракета Space Launch System – найпотужніша з будь-коли створених NASA. Якщо перший випробувальний політ пройде успішно, то астронавти піднімуться на борт для наступного польоту 2024 року, що призведе до висадки на Місяць двох людей 2025 року.

Місію названо на честь богині Артеміди, яка була сестрою-близнюком Аполлона (назва першої американської місячної місії). Передбачається, що «Артеміда» має стати поновленням місячної програми з висадженням американських астронавтів на поверхню природного супутника Землі.

Місія планується в 2025 році, хоча багато експертів вважають, що тимчасові рамки, ймовірно, зрушать.

Про особливості місії “Артеміда” та підготовки до старту читайте у статті Юрія Кирпичова “Америка повертається на Місяць!” на ZN.UA.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше