Міжнародна система одиниць – вчені додали нові префікси для позначення найбільших та найменших мір

Їх будуть використовувати для позначення найбільших і найменших одиниць.

Вчені проголосували за додавання нових префіксів до Міжнародної системи одиниць

Вчені з усього світу, які зібралися на конференції у Франції, проголосували за введення нових метричних префіксів для позначення найменших та найбільших вимірів. Такі зміни пов’язані з обсягом даних, що постійно зростає, повідомляє Science Alert.

Зазначається, що до звичних для нас префіксів, наприклад кіло та мілі, додали ронна та кетта – для найбільших, і ронто та кекто – для найменших. За зміни проголосували вчені та представники урядів, які зібралися на 27-й Генеральній конференції з мір та ваг, що проходить раз на чотири роки у Версалі.

Префікси полегшують вираження великих величин — наприклад, завжди називати кілометр тисячею метрів чи міліметр тисячною часткою метра, зробило б мова громіздкою. Востаннє префікси додавали до Міжнародної системи 1991 року. Тоді хіміки додали дзетти та йотти. Йоттаметр – це одиниця із 24 нулями.

Але Річард Браун, голова відділу метрології Національної фізичної лабораторії Великої Британії, зазначив, що навіть йотти недостатньо, щоб упоратися з нинішньою потребою висловити обсяг даних.

«З точки зору вираження даних у йоттабайтах, що нині є найвищим префіксом, ми дуже близькі до межі. Зрештою, має сенс мати симетричне розширення, яке корисне для квантової науки, фізики елементарних частинок — коли ви вимірюєте дуже маленькі речі», — зазначив він.

Нові префікси можуть змінити те, як ми говоримо про деякі речі. «Якщо ми думаємо про масу, а не про відстань, Земля важить приблизно шість роннаграм, що становить шість з 27 нулями. Юпітер, це близько двох кеттаграм – двійка із тридцятьма нулями», сказав Браун.

Він вважає, що нові префікси мають «підготувати систему до майбутнього» та задовольнити світову потребу у великих числах — принаймні протягом наступних 20–25 років.

Нагадаємо, на конференції у Франції проголосували також за відмову від «зайвої секунди». Її перестануть додавати до 2035 року.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше