Земфіра та ще семеро людей у Росії отримали статус іноагенту

Крім неї, такий самий статус надали ще семи росіянам.

Співачку Земфіру оголосили «іноагентом» у Росії

Міністерство юстиції Росії розширило реєстр «іноземних агентів», додавши до нього вісім осіб, зокрема співачку Земфіру. Про це пише російська служба ВВС.

Як повідомляє Мін’юст, Земфіра «відкрито виступала на підтримку України, здійснюючи концертну діяльність у недружніх країнах із закликами проти спеціальної військової операції, отримувала підтримку від іноземних джерел».

«Іноагентами» також тепер вважають політик і опзиціонер Дмітрій Гудков, політолог Аббас Галлямов, ЛГБТ-активістка Алєксандра Казанцева, голова фонду «Насильству.нет» (теж внесено до реєстру «іноагентів») Анна Рівіна, журналіст Сєргєй Асланян, активістка з Владивостока Татьяна Назамбаєва.

Усіх їх включили до списку «іноагентів» з приблизно тих самих причин: виступи проти «спеціальної військової операції», поширення інформації «іноагентів», участь в «інформаційних майданчиках, що надаються іноземними структурами», негативні висловлювання про держоргани, а також пропаганда ЛГБТ.

Сєргєя Шпількіна, який підраховував порушення на виборах у Росії, внесли до цього списку через те, що він «робив спроби дискредитувати виборчу систему Російської Федерації». Шпількін, який уже 10 років вивчає російські вибори, написав тоді у Facebook, що на явці у 95% він помітив аномальне зростання за «Єдину Росію». На його думку, на нефальсифікованих ділянках явка в середньому становила 38%, а «Єдина Росія» отримала там 31-33% голосів.

Нагадаємо, у січні до списку потрапили музичний критик, журналіст Артемій Троїцький, актор Артур Смольянінов, колишній священник Сєргєй Кірсанов, юрист Анатолій Фурсов, ексголова пермського штабу Навального Сєргєй Ухів, журналіст Алєксандр Шелест, а також товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕНЕС».

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше