Вступ України в НАТО та ЄС — у Києві пояснили, чому це важливо й для Заходу — новини Україна

Саме в нашій країні визначається майбутнє євроатлантичної безпеки, нагадав він. 

Вступ України в НАТО та ЄС стане гарантією безпеки для Європи на десятиліття — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив в якості почесного гостя міністерського заходу Адріатичної Хартії. Там він зауважив, що вступ нашої країни в ЄС та НАТО гарантуватиме безпеку європейського контингенту протягом десятиліть. 

Міністр також нагадав, що майбутнє євроатлантичної безпеки визначається на фронті в Україні. Адже сьогодні саме наша країна є донором безпеки. 

“Реальність полягає в тому, що вступ України до НАТО на користь як нашої держави, так і самого Альянсу. Українська сила, стійкість і хоробрість стануть вагомим внеском у колективну безпеку, так само як велике загартоване в бою і взаємосумісне з арміями союзників українське військо”, — підкреслив Кулеба.

Він також відзначив, що вступ нашої країни в НАТО та ЄС закінчить переформатування глобальної архітектури безпеки.

Нагадаємо, у січні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин. З цими прогнозами погоджується і президент Володимир Зеленський. 

Та, схоже, що в Європі не поділяють таких амбітних планів Києва. “Магічне мислення” – так аналітики The Economist називають заяву прем’єр-міністра Шмигаля. Але те, що наша країна так швидко отримає статус кандидата, теж мало хто очікував.

Про те, як експерти оцінюють виконання семи рекомендацій Єврокомісії для вступу нашої держави в ЄС, читайте в статті Маріанни Фахурдінової “Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи”.

Про те, чи готові у Києві звітувати про виконання цих рекомендацій, читайте в інтерв’ю редакторки ZN.UA Тетяни Силіної з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною. 

 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше