В музеї Тараса Шевченка зіграли виставу Катерина за твором Василя Іванишина – фото

Кошти від проведення вистави будуть спрямовані на відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди




  • © Василь Артюшенко, ZN.UA




  • © Василь Артюшенко, ZN.UA




  • © Василь Артюшенко, ZN.UA




  • © Василь Артюшенко, ZN.UA




  • © Василь Артюшенко, ZN.UA




  • © Василь Артюшенко, ZN.UA




  • © Василь Артюшенко, ZN.UA

В Національному музеї Тараса Шевченка в рамках святкування Шевченківських днів відбувся благодійний захід: музично-драматична вистава “КАТЕРИНА” за твором Василя Іванишина “Непрочитаний Шевченко”.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Перед нами живописне полотно геніального Тараса Шевченка. Чому воно хвилює вже стільки поколінь українців? Як збагнути сенс цього послання крізь віки? І чому ніщо із написаного про цей твір не може втамувати цю жадобу його пізнання? На перший погляд це автоілюстрація до поеми “Катерина”. Але Тарас Шевченко – геній. А геніям ніколи не бракує тем – їм завжди бракує життя для втілення задумів…

Василь Артюшенко, ZN.UA

Спробуємо прочитати це живописне послання. Бо ж відомо: письменник малює, художник пише. Письменник малює словом у нашій свідомості свій, тільки ним бачений і пережитий світ, а художник пише свою картину, закодовуючи в її образах якийсь сенс, прагнучи через них передати щось важливе своїм майбутнім глядачам.

І марно відшукувати зміст і сенс літературного твору в окремих рядках і фразах тексту, не уявивши і не переживши цього складного малюнка. Так само марно розглядати живописне полотно, не намагаючись його прочитати. То ж, для глядачів, прочитали Шевченкову “Катерину” Народний артист України Тарас Жирко, Народний артист України Роман Гриньків, Заслужена артистка України Лариса Дедюх, Мистецьке об’єднання “Скарбинка” спільно з Національним театром мистецтва імені Леся Курбаса.  Кошти від проведення вистави будуть спрямовані на відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди.

Василь Артюшенко, ZN.UA

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше