Пам’ятник Катерині – Одеська міськрада підтвердила демонтаж статуї

Фігури перевезуть в Одеський художній музей.

У Одесі почали демонтувати пам’ятник Катерині ІІ

У місті Одеса в середу, 28 грудня, розпочався демонтаж пам’ятника «Засновникам Одеси», встановлений на честь російської імператриці Катерини ІІ та її сподвижників. Про це повідомив в.о. заступника мера Олег Бриндак у зверненні, яке опублікувала міська рада Одеси.

Згідно з рішенням міськради, статую самій Катерині, а також чотири інші фігури, що вважаються пам’ятками національного значення, передадуть у Одеський художній музей, де вони будуть згодом встановлені.

“Таким чином, ми не тільки виконуємо рішення сесії, ми розпочинаємо важкий, довгий, але необхідний процес переосмислення власної історії, звільнення від усіх радянських та імперських міфів. Я думаю, що художній музей – це та площадка, яка нам у цьому надзвичайно допоможе”, – додав Бриндак.

Міськрада також показала моменти демонтажу об’єкта в опублікуваному відео.

Дещо раніше стало відомо, що в місті почали демонтувати дерев’яну огорожу навколо пам’ятника «Засновникам Одеси». Рішення щодо перенесення фігур сесія міськради ухвалила ще 30 листопада.

Нагадаємо, восени більшість мешканців Одеси виступили за демонтаж пам’ятника Катерині ІІ у відповідному голосуванні.

Повномасштабне вторгнення Російської Федерації спричинило переосмислення та переоцінку українцями історії існування та відносин двох держав. Багато хто вже усвідомив, що пам’ятники, вулиці та гуманітарна політика загалом – це також лінія фронту. Чи потрібно ворушити минуле в російськомовних містах просто зараз, пояснює Артем Карташов у статті ««Дерусифікація» як сигнал Росії: не лізьте, ви тут чужі!».

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше