Румунія має намір обмежити імпорт зерна з України, але не заборонити

19 квітня міністр сільського господарства Румунії Петре Деа провів переговори з українським колегою Миколою Сольським та хоче обговорить обмеження імпорту зерна

Про це інформує Міністерство сільського господарства Румунії.

Зокрема під час сьогоднішньої зустрічі міністрів Петре Деа та Микола Сольський обговорювали заходи щодо обмеження експорту зернових та олійних культур – соняшника, ріпаку, які вживатимуться для захисту румунських фермерів.

Деа заявив, що Румунія запровадить додаткові заходи безпеки – пломбування та моніторинг транспортних засобів, які прямують до третіх країн.

“Румунія, як держава-член, підтримує зусилля Єврокомісії щодо підтримки України в умовах російської агресії та продовжить забезпечувати транзит зернових з цієї країни до третіх держав та традиційні торговельні шляхи”, – наголошує румунський міністр.

Також від 19 квітня Румунія запроваджує контроль безпосередньо на митниці, координованій ANSVSA, для всіх агропродовольчих товарів. Він передбачає відбір проб для перевірки відповідно до європейського законодавства, а не у місці призначення, як це відбувалося досі.

Румунська сторона повідомила, що очікує відповіді на лист, адресований європейським інституціям прем’єр-міністрами ЄС та президентом Болгарії щодо розв’язання проблем фермерів та ринку.

Міністри домовилися провести переговори в п’ятницю, 21 квітня.

  • 15 квітня Польща затвердила заборону на ввезення українського збіжжя та інших харчових продуктів до Польщі. В уряді наголосили, що це рішення не змінює позиції країни щодо підтримки та дружби з Україною.
  • 16 квітня стало відомо, що Болгарія розглядає можливість відмови від імпорту українського зерна. 
  • Речник Європейської комісії заявив, що односторонні дії країн-членів Європейського Союзу щодо торгівлі є неприйнятними. 
  • 18 квітня стало відомо, що Польща отримає €30 млн допомоги від ЄС на тлі кризи з українським зерном. 
  • Після цього Варшава вирішила розблокувати 21 квітня транзит української агропродукції до портів Європи. 
  • Також Болгарія запровадила тимчасову заборону на імпорт зерна та харчових продуктів з України, але зробила виняток для транзитних товарів.  
  • 19 квітня Угорщина заборонила імпорт 25 видів агропродукції з України. Заборона на ввезення зернових, борошна, меду, олії та м’яса з України до Угорщини триватиме до 30 червня цього року.  
  • Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик вважає, що Україна несе відповідальність за перенасичення аграрною продукцією ринку Східної Європи. 

Читати Еспресо в Telegram

Читати Еспресо в Facebook

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше