Скасування пільгового 2% податку для ФОП відтермінували — Железняк

Хоча Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який передбачає зміни до Податкового кодексу, зокрема скасовує спрощену систему оподаткування для ФОП — ставку єдиного податку 2% з 1 липня, але його не буде. Про це в телеграм-каналі написав перший заступник податкового комітету В Р Ярослав Железняк.

Хоча Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який передбачає зміни до Податкового кодексу, зокрема скасовує спрощену систему оподаткування для ФОП — ставку єдиного податку 2% з 1 липня, але його не буде.

За словами Железняка з 1 липня не буде скасування:

  • «єдиного податку 2%»;
  • пільги по сплаті податку для 1 та 2-ої групи;
  • відновлення проведення документальних перевірок;
  • повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО.

«Коли ухвалять відповідне рішення наразі невідомо, але точно не з 1 липня», зазначив Железняк.

Нагадаємо

7 червня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який передбачає зміни до Податкового кодексу, зокрема скасовує спрощену систему оподаткування для ФОП — ставку єдиного податку 2%.

Якби у червні законопроєкт проголосували у другому читанні та його підписав президент, то з 1 липня 2023 року для ФОП та юридичних осіб скасували можливість бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу.

Проєкт закону також передбачає ще кілька змін: зокрема, він повертає проведення документальних перевірок, відновлює штрафи за неправильно або невчасно сплачене ЄСВ, за неправильне використання РРО/ПРРО.

🕵️Ми створили невеличке опитування, щоб дізнатись більше про наших читачів.

💛💙Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.

🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.

Автор:

Ярослав Голобородько


Редактор стрічки новин


Ярослав Голобородько

Пише на теми:
Макроекономіка, фондовий ринок, криптовалюта

  • Податки

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше