Шуляк покроково пояснила, що потрібно зробити для отримання допомоги в рамках “єВідновлення”

Шуляк покроково пояснила, що потрібно зробити для отримання допомоги в рамках "єВідновлення"

Власникам пошкодженого житла, перш за все потрібно подати інформаційне повідомлення про майно, якщо вони ще цього не зробили. Це можна зробити на порталі чи в застосунку “Дія”, а також через ЦНАП або нотаріуса. Якщо про пошкодження повідомляли раніше, робити це повторно не потрібно.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії “Слуга народу” Олену Шуляк.

Після подачі заявки громадянин має відкрити спеціалізований рахунок “єВідновлення” в одному з банків-учасників програми. Це можна зробити також під час подання заяви у застосунку “Дія”. Далі потрібно подати заяву на отримання грошової допомоги в межах “єВідновлення” у застосунку “Дія”.

“На сьогодні з програмою “єВідновлення” співпрацює 5 банків, як державних, так і комерційних. В майбутньому планується залучення до програми ще 10 банків. Відкрити рахунок можна як онлайн, так і безпосередньо прийшовши до свого відділення банку”, – розповіла Олена Шуляк.

Голова комітету нагадала, що для фіксації руйнувань громадяни мають допустити на пошкоджений об’єкт представника відповідної комісії, яку створили органи місцевого самоврядування.

Там члени комісії мають зафіксувати масштаби пошкодження вашого помешкання у чек-листі відповідного зразка. Вартість всіх робіт, до прикладу, заміна вікон чи покрівлі, затверджена Кабінетом міністрів, тому зловживання абсолютно виключені. Чітко зафіксована та обрахована комісією інформація також заноситься до “Дії”.

“Всі кошти, відповідно до чек-листа і розрахунку руйнувань будуть перераховані громадянам на цільовий рахунок. Їх можна буде використати на придбання будівельних матеріалів чи проведення відновлювальних робіт”, – зазначила Шуляк.

Нардеп звернула увагу на тому, що на сьогодні однією з перепон на шляху отримання компенсації є відсутність майна громадян у реєстрі речових прав. Оскільки реєстри запрацювали з 2013 року, не вся нерухомість громадян до нього внесена.

“Тому раджу українцям не гаяти часу і звернутися до державного реєстратора, нотаріуса чи ЦНАПу і ввести своє пошкоджене майно до реєстру речових прав”, — резюмувала Шуляк.

Нагадаємо, парламент ухвалив ініційований головою політичної партії “Слуга народу” Оленою Шуляк законопроект №7198 про виплату компенсації власникам знищеного та пошкодженого майна.

Президент підписав цей законопроєкт 17 березня. Наразі виплати можуть оформити власники помешкань з незначними пошкодженнями.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше