Контрнаступ ЗСУ – у Кремлі визнали поразку і тепер шукають винних – новини України

У Росії активно обговорюють невдачі російської армії і це вже не «жест доброї волі», а щось гірше. Кремль готовий визнавати і поразку у війні, але за певних умов.

У Кремлі визнали невдачу на Харківщині і готуються до визнання можливої поразки у війні – ISW

Кремлівські чиновники і пропагандисти вперше з початку повномасштабного вторгнення визнали поразку російської армії на фронті. Тепер вони активно обговорюють її причини і всіляко намагаються зняти відповідальність з Путіна. Так само Кремль може визнати майбутню поразку у війні, але за певних умов. Про це йдеться у висновках американського Інституту вивчення війни (ISW) за 13 вересня. 

«Кремль визнав свою поразку в Харківській області, – йдеться у висновках ISW. – У Кремлі ніколи не визнавали, що Росія зазнала поразки навколо Києва чи, згодом, на острові Зміїний, розглядаючи відступ з Києва як рішення поставити пріоритетом “звільнення” Донбасу, а вихід з острова Зміїний – як “жест доброї волі”. Міністерство оборони Росії спочатку запропонувало подібне пояснення російської невдачі в Харкові, стверджуючи, що російські сили відводять війська з Харківської області для перегрупування, але цей неправдивий наратив наштовхнувся на швидку та гучну критику в мережі».

Тепер же кремлівські чиновники та пропагандисти федеральних ЗМІ активно обговорюють причини поразки Росії в Харківській області, а їхня риторика дуже змінилась. Всі вони зараз працюють над тим, щоб «зняти з Путіна будь-яку відповідальність за поразку» і перекласти її на «недостатньо поінформованих військових радників» із оточення російського диктатора. Зокрема активно звинувачують військових, які не помітили концентрації українських військ і техніки та знехтували Telegram-каналами, які попереджали про неминучий український контрнаступ у Харківській області. 

«Визнання Кремлем поразки на Харківщині показує, що Путін хоче і здатний визнати і навіть прийняти поразку Росії принаймні за деяких обставин і зосередитися на тому, щоб відвести провину від себе», – сказано у висновках американських аналітиків.

Нагадаємо, ЦПД певен, що в Росії не дарма ширяться заклики «не панікувати» та «починати воювати по-справжньому». У такий спосіб Кремль тестує, наскільки росіяни готові до загальної мобілізації і чи погодяться іти на війну. 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше