Скільки яєць можна з’їдати щодня без шкоди для здоров’я?

Яйця є одним із найпопулярніших продуктів харчування у світі, їх включають до складу багатьох страв і раціонів харчування

Зміст

Яйця багаті на білки, вітаміни, мінерали та інші корисні речовини, що робить їх незамінною частиною збалансованого раціону. Однак питання про те, скільки яєць можна безпечно споживати щодня, досі викликає багато дискусій серед людей. У цій статті ми розглянемо, яку кількість яєць можна вживати щодня без шкоди для здоров’я, які переваги вони мають та як їх найкраще готувати, щоб отримати максимум користі.

Чим корисні яйця?

Курячі яйця є одним із найбільш поживних продуктів, доступних у раціоні багатьох людей. Яйця містять усі необхідні амінокислоти, що робить їх повноцінним джерелом білка (у 100 г продукту міститься близько 12.7 г білка). Вони сприяють росту м’язів, відновленню тканин і підтримці всього організму.

Яйця також багаті на різноманітні вітаміни та мінерали:

  • Вітамін A: важливий для зору, імунної системи та репродуктивного здоров’я.
  • Вітамін D: допомагає засвоювати кальцій, підтримуючи здоров’я кісток і зубів.
  • Вітамін E: діє як антиоксидант, захищаючи клітини від пошкоджень.
  • Вітаміни групи B (включно із В12, рибофлавіном та фолієвою кислотою): підтримують метаболізм, роботу нервової системи та вироблення енергії.
  • Селен: важливий для функції щитовидної залози і захисту від окисного стресу.

Крім того, яйця містять два важливих антиоксиданти, лютеїн і зеаксантин, які підтримують здоров’я очей і можуть знижувати ризик вікових захворювань очей, таких як катаракта і дегенерація жовтої плями.

Скільки яєць можна їсти на день?

Яйця є багатим джерелом білків, вітамінів та мінералів, але питання про те, яка ж безпечна норма вживання щодня, часто викликає суперечки. Рекомендації можуть відрізнятися в залежності від індивідуальних потреб, способу життя, активності і стану здоров’я людини.

У матеріалі Healthline, експерти базуючись на наукові дослідження зазначають, що вживання 1-2 яєць на день для здорової людини є безпечним та навіть корисним.

Якщо ж людина має певні проблеми із підвищеним рівнем холестерину в крові або має підвищений ризик серцевих захворювань, тоді їй варто обмежити вживання цього продукту до 4-5 яєць на тиждень.

Оскільки в жовтку міститься холестерин і саме ця частина є найбільш калорійною, деякі люди починають вживати лише білок. Однак, це не зовсім правильно, оскільки саме жовток багатий на поживні речовини, містить мінерали та вітаміни. Тому, якщо у вас немає протипоказів, тоді не варто себе обмежувати.

Спортсмени зазвичай з’їдають більше яєць порівняно з середньостатистичною людиною, їх норма може сягати до 5-6 штук на добу. Це пов’язано з тим, що організм людини, яка має великі фізичні навантаження, потребує більше білка та інших поживних речовин для відновлення і росту м’язів, підтримки високого рівня енергії та загального здоров’я.

Як корисніше готувати яйця?

Метод приготування яєць може вплинути на їхню поживну цінність і вплив на здоров’я. Яйця “пашот” зберігають більшість поживних речовин і не потребують додавання олії чи вершкового масла під час приготування, що робить їх низькокалорійним та здоровим варіантом. Якщо ж ви не дуже полюбляєте, щоб цей продукт містив рідку серединку, тоді непоганою альтернативою будуть яйця зварені круто. Цей варіант буде також кращий для дітей. Калорійність варених яєць – 155 ккал на 100 г продукту.

Смажені в олії яйця є найбільш калорійним на некорисним варіантом. Під час такого способу приготування дуже багато вітамінів та мінералів руйнуються.

1

Фото: eatthis.com

Омлети з додаванням овочів є чудовим способом збільшити вміст вітамінів і мінералів у страві. Якщо у вас є сковорідка із гарним антипригарним покриттям, тоді вам не потрібно буде додавати олію під час приготування.

Яйця є цінним продуктом, який може бути частиною здорового раціону. Важливо пам’ятати про різноманітність у харчуванні та враховувати індивідуальні потреби організму.

Читати Еспресо в Telegram

Читати Еспресо в Telegram

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше