Медогляд військовозобов’язаних відокремлять від ВЛК та ТЦК: як це працюватиме

Міністерство оборони України презентувало проєкт реформи військово-лікарських комісій, покликаної усунути бюрократичні ускладнення та корупційні ризики

Зміст

Про це повідомили в Міноборони.

Зазначається, що впровадження реформи буде відбуватися у три етапи і має закінчитися вже у листопаді 2025 року.

“Система проходження ВЛК, яка існує зараз, створює зайві бюрократичні ускладнення та корупційні ризики. Міністерство оборони України разом з Міністерством охорони здоров’я України, НСЗУ та “Принципом” Любові Галан запропонували цифрову реформу ВЛК”, – заявила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

Зокрема, сучасна система ВЛК має два недоліки. З одного боку, вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав. З іншого боку, система не запобігає включенню до лав ЗСУ осіб із серйозними захворюваннями, що створює додаткові труднощі для армії.

“Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремих набори даних – медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші – аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів”, – йдеться у повідомленні.

Передбачається, що для проходження ВЛК достатньо буде лише візиту до цивільного медзакладу – зробити це можна буде за місцем перебування.

“А далі ніякої біганини державними установами – за людину бігатимуть дані. Весь обмін цифровими документами триватиме лічені хвилини”, – зазначила Черногоренко.

Надалі ці дані передаватимуться у медичну інформаційну систему ЗСУ, яка буде модернізована під цю реформу: з’явиться технічна можливість отримувати дані з ЕСОЗ та електронний кабінет ВЛК.

“Військово-лікарська комісія отримає дані про людину, ознайомиться з ними, та винесе своє адміністративне рішення. Анонімізовані дані надходитимуть на випадкову комісію, члени якої не знатимуть, чиї документи розглядають. Це унеможливить маніпуляції та зловживання”, – пояснили у Міноборони.

Також після кожного рішення буде видно цифровий слід – електронні підписи як лікарів, так і працівника ВЛК, а висновки комісій будуть зберігатися. Все це спростить перевірку і моніторинг діяльності ВЛК правоохоронними органами.

  • Наприкінці жовтня Міноборони напрацювало й передало уряду модель цифрової реформи ВЛК. У відомстві переконані, що це дасть змогу зменшити черги й потенційні зловживання.
     

Читати Еспресо в Telegram

Читати Еспресо в Telegram

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше