Розкішне та доглянуте волосся – це мрія багатьох дівчат, однак подекуди всі старання щодо зачіски псує надмірна жирність локонів у кореня
Зміст
Жирне волосся – це проблема, яка турбує багатьох жінок. Відчуття неохайності, необхідність часто мити голову, незадовільна укладка – це лише частина незручностей. Еспресо знайшло основі причини цієї проблеми та підготувало ефективні поради щодо її вирішення.
Чому волосся стає жирним та брудним?
Основна причина жирності волосся – це природня активність сальних залоз шкіри голови, які виробляють себум (шкірний жир). Себум необхідний для захисту та збереження еластичності волосся, але його надлишок створює проблеми.
Проблема жирного волосся може виникати з різних причин. По-перше, варто дізнатись свій тип шкіри голови, адже його класифікують відповідно ступеня жирності: сухий, нормальний, жирний та змішані типи. Тобто, якщо у людини сухий тип шкіри голови, тоді її волосся може не бруднитись у коренів протягом 5-7 днів, якщо ж це жирний тип, тоді вже до вечора волосся буде несвіжим.
По-друге, волосся може швидше забруднюватися залежно від пори року, клімату або через носіння головних уборів. Крім того, існує ще низка факторів, які можуть спровокувати надмірну жирність: гормональні зміни, неправильний догляд, харчування тощо. Значну кількість цих причин можна самостійно скорегувати та зробити так, щоб волосся залишалося свіжим та чистим довше.
Жирне волосся, Фото: thehairlab.com
Як позбутися проблеми жирного волосся?
Догляд за волоссям вимагає терпіння та систематичного підходу. Однак, якщо ви будете використовувати наведені нижче поради, тоді зможете зменшити жирність та повернути своєму волоссю здоровий та доглянутий вигляд.
Очищення шкіри
Головний засіб, який допомагає контролювати жирність голови та якісно очищувати шкіру – це шампунь. Використовуйте шампуні для жирного волосся, які містять саліцилову кислоту, екстракти кропиви, чайного дерева тощо.
Уникайте засобів із силіконами, оліями та парабенами, які можуть обтяжувати волосся. Головна функція шампуню – якісне очищення, для догляду чи зволоження існують бальзами, маски, кондиціонери та різноманітні “еліксири”.
Крім того, звертайте увагу на pH засобу. Краще використовувати нейтральні, де рівень pH – 5.5. Однак, якщо вам необхідно більш ретельно очистити шкіру, тоді можна час від часу використовувати шампуні з вищим pH (до 7). Вони більш ефективно розчиняють забруднення, жир та залишки засобів для укладки, що допомагає “вимивати” накопичення з поверхні волосся та шкіри голови. Хоча такі засоби ефективно усувають надлишки себуму, вони сильно пересушування волосся, що може призвести до ламкості, посічених кінчиків або навіть порушення балансу шкіри голови. Тому, краще перед таким кроком проконсультуватися з лікарем.
Перегляньте свій догляд за волоссям
Жирність волосся може бути спричинена неправильними засобами догляду. Якщо ви використовуєте занадто важкий кондиціонер або жирну маску, варто замінити їх на легші, гелеподібні варіанти.
Якщо є така можливість, використовуйте якомога рідше лаки, муси та інший стайлінгові засоби, адже вони можуть накопичуватись на волоссі, також створюючи ефект важкості.
Один із найпопулярніших трендів у догляді за волоссям сьогодні – застосування спеціальних скрабів для шкіри голови. Вони ефективно видаляють залишки косметичних засобів, себум та забруднення, забезпечуючи глибоке очищення. Крім того, скраби стимулюють кровообіг, що покращує живлення волосяних фолікулів і сприяє зміцненню та здоровому росту волосся.
Крім того, багато людей використовують за необхідності сухий шампунь, що допомагає абсорбувати надлишок себуму та освіжити волосся між миттями. Його варто наносити лише на корені, щоб уникнути пересушування кінчиків.
Однак, думки експертів щодо користі скрабів для шкіри голови та сухих шампунів залишаються неоднозначними, адже ці засоби викликають чимало запитань.
Волосся, Фото: Freepik
Корекція харчування
Харчування має безпосередній вплив на стан волосся. Для того, щоб ваші локони були еластичними та об’ємними, важливо зменшити кількість жирів тваринного походження, смаженої їжі та солодощів у раціоні. Вони можуть провокувати підвищене вироблення себуму, що робить волосся жирним.
Щоб підтримати здоров’я та красу локонів, віддавайте перевагу збалансованому харчуванню. Воно має включати багато свіжих фруктів, овочів, нежирні джерела білків та продукти, що багаті на вітаміни В і Е (горіхи, злаки, авокадо).
Крім того, пийте достатньо води, щоб підтримувати баланс в організмі. Такий підхід допоможе зберегти волосся свіжим і доглянутим надовго.
Часті помилки під час миття волосся та догляду
Не мийте голову гарячою водою – це стимулює роботу сальних залоз. Краще використовувати прохолодну або теплу воду. Крім того, регулюйте частоту миття, адже це може створити своєрідне “порочне коло”: чим частіше ви миєте голову, тим більш активно працюють сальні залози та виробляється більше себуму.
Також ніколи не наносьте зволожувальні та живильні засоби для догляду (бальзами, маски тощо) на шкіру голови, а рівномірно розподіляйте їх по довжині. Якщо погано змити такі засоби, тоді локони одразу будуть виглядати неохайно та брудно.
Не забувайте регулярно мити гребінці та резинки для волосся, а також часто змінюйте наволочки.
Предмети для волосся, Фото: Freepik
Якщо проблема жирного волосся супроводжується іншими симптомами, наприклад, лупою або випадінням волосся, тоді варто звернутися до дерматолога або трихолога. Адже такі симптоми можуть свідчити дерматологічні захворювання.
Джерела: УП. Життя, ТСН, Comments.ua
Читати Еспресо в Telegram