Об’єкт знаходиться у сузір’ї Оріона.
Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок незвичайної космічної структури, що нагадує замкову щілину. Як повідомляється на сайті обсерваторії, це відбивна туманність NGC 1999 у сузір’ї Оріона.
Вона знаходиться неподалік туманності Оріона – найближчого до Землі регіону активного зореутворення. Сама ж NGC 1999 є наслідком зореутворення, вона сформувалася з детриту, що залишився від утворення новонародженої зірки.
Вчені порівнюють відбивні туманності з туманом, що клубочиться навколо ліхтаря. За їхніми словами, такі об’єкти випромінюють світло лише завдяки «вбудованому» джерелу. У випадку NGC 1999 цим джерелом є новонароджена зірка V380 Orionis, яку можна роздивитися в центрі зображення.
Але найбільш вражаючою особливістю NGC 1999 є дірка в її центрі, що нагадує замкову щілину космічних розмірів.
Після того, як вчені вперше отримали зображення об’єкта в 1999 році, вони вважали, що ця темна пляма в NGC 1999 була чимось, що називалося глобулою Бока — щільною холодною хмарою газу, молекул і космічного пилу, що затьмарює фонове світло. Але подальші спостереження, проведені з допомогою інших обсерваторій, показали, що це область порожнього космосу.
Чому в туманності утворилася така «дірка», залишається загадкою для вчених.
Раніше телескоп «Джеймс Вебб» передав на Землю знімок Стовпів творіння – однієї з найвідоміших структур у Всесвіті, яку «зробив знаменитою» телескоп «Хаббл». На новому зображенні можна побачити безліч зірок, які розміщуються всередині об’єкта.