Допомогти в цьому може група молекул.
Одним з головних факторів старіння є зниження ефективності механізму контролю якості клітин, що призводить до накопичення дефектних мітохондрій.
«Мітохондрії, «електростанції» клітини, відповідають за виробництво енергії. Їх можна порівняти з крихітними електричними батареями, які допомагають клітинам функціонувати належним чином. Хоча ці «батареї» постійно зношуються, у наших клітинах є складний механізм, який видаляє дефектні мітохондрії та замінює їх на нові», – заявив один з авторів дослідження Еїнав Гросс.
З віком цей механізм слабшає, що призводить до дисфункції клітин та погіршення тканинної активності. Подібний процес лежить в основі багатьох вікових дегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона та Альцегеймера.
Дослідження, проведене Гроссом та його колегою Шмуелем Бен-Сассоном, може мати важливе практичне значення, оскільки дозволяє знайти лікування хвороб, які зараз вважаються невиліковними. Крім того, експерименти показали, що молекула може використовуватись у профілактичних цілях.
“Ми сподіваємося, що в майбутньому нам вдасться значно відстрочити розвиток багатьох вікових захворювань та покращити якість життя людей”, – поділився Бен-Сассон.