Телескоп Хаббл – NASA та SpaceX хочуть продовжити життя апарату

Ймовірно телескоп переведуть на іншу орбіту.

NASA та SpaceX хочуть продовжити життя телескопа «Хаббл»

NASA та SpaceX розглядають можливість переведення телескопа «Хаббл» на вищу орбіту, що може допомогти продовжити його життя, повідомляє ScienceAlert. Апарат працює вже 30 років на орбіті заввишки 540 км від поверхні Землі.

У «Хаббла» немає вбудованих двигунів, які б допомогти йому протистояти хоч і невеликому, але існуючому опору в цьому регіоні космосу. Раніше орбіту апарату коригували за допомогою “Шаттлів”. Тепер для цього можуть використати корабель Dragon.

«Кілька місяців тому SpaceX звернулася до NASA з ідеєю дослідження, чи комерційна команда може допомогти перезапустити наш космічний апарат «Хаббл», — сказав журналістам головний науковий співробітник NASA Томас Зурбухен. Він також додав, що агентство погодилося на дослідження, яке буде проведене безплатно для нього.

Поки що головна проблема для проведення подібної місії полягає в тому, що Dragon, на відміну від «Шаттлів», не має роботизованих «рук». Тому необхідно зробити деякі модифікації, перш ніж місія стане можлива.

Ідея перекладу «Хаббл» належить SpaceX спільно з компанією Polaris Program, якою володіє мільярдер Джаред Ісаакман.

Телескоп «Хаббл» був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання “Діскавері” і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову та походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об’єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, “це робить його одним із найефективніших наукових інструментів в історії”.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше