Потужний спалах на Сонці – 3 березня зірка випустила спалах, який призвів до відключення зв’язку на Землі

Він стався на зірці увечері 3 березня.

Сонце випустило потужний спалах, який призвів до відключення зв'язку на Землі

Обсерваторія сонячної динаміки NASA змогла сфотографувати потужний спалах, який викинуло Сонце 3 березня. Агентство дало йому категорію Х2.1, що свідчить про те, що він був надзвичайно потужним, повідомляє Space.com.

Джерелом спалаху стала пляма AR 3234. Радіація, яка була викинута, призвела до короткострокового відключення радіозв’язку над Північною та Південною Америкою.

Як правило, потужні спалахи супроводжуються корональними викидами маси, які викидають у космос гігантські хмари плазми, що подорожують на величезних швидкостях. Такі хмари можуть призвести до магнітної бурі на Землі.

У вчених немає даних про те, чи супроводжувався спалах корональним викидом маси, і якщо так, то чи рухається він у бік нашої планети. Деякі хмари плазми проходять повз Землю і не викликають будь-яких відчутних подій.

Як зазначає видання, новий потужний спалах не став несподіванкою. Зараз Сонце увійшло активну фазу, яка відрізняється великою кількістю спалахів і корональних викидів маси. Так, наприкінці лютого сталося одразу кілька сильних магнітних бур, які супроводжувалися потужними полярними сяйвами.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Нагадаємо, раніше вчені дали прогноз магнітних бур на березень.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше